Naša známosť bola ako ten najkvalitnejší futbalový zápas v živote, ibaže bez konca: Kto je teraz víťaz?

Foto: pixabay.com

#Občas sedím na lavičke v meste, mám slnečné okuliare a pozorujem nezaujato ľudí. Inokedy som bútľavou vŕbou a niekedy sa cítim ako špongia, ktorá nasáva to, čo jej ostatní hovoria a čo sa deje okolo. Poviem vám úprimne, občas mám z toho pekné stavy a poriadny guláš. Pochopiť konanie ľudí dá naozaj zabrať. Fu*k, ľudská logika je tak šialená!

Milión ľudí okolo. Je jedno, či máš titul pred menom aj za menom, pracuješ vo firme so zvučným názvom alebo študuješ, koľko máš rokov, odkiaľ si a aký je tvoj spoločenský status. Každého človeka dokáže položiť jedna jediná vec – iný človek. Stalo sa to tebe, stalo sa to aj mne a poviem ti zrejme niečo, čo nechceš počuť. Je možné, že sa to tebe aj mne stane zas a zas.  A o čom hovorím? O tom, že nie každý end v medziľudských vzťahoch musí byť happy.

Foto: unsplash.com

Prirovnala by som to k skvelému futbalovému zápasu. Dvaja ľudia, ktorí majú rozohranú dokonalú hru. Stratégia, taktika, rýchlosť, všetko tu funguje až príliš dokonale a je to naozaj biely balet, za ktorý by si bol ochotný vysoliť ťažké peniaze, len aby si bol jeho súčasťou.

Ako hráč si myslíš, že poznáš súpera a vieš predvídať každý jeho krok, veď ho máš toľko napozeraného. Prispôsobuješ sa tempu, prihrávaš, užívaš si zápas, je to remíza a zrazu bum. Nič. Čierny obraz. Koniec. Nerozumieš? Ani ja nie. Presne toto sa totiž stalo. Dosť bolo básnickej metafory.

Foto: unplash.com

Skrátka takto sa tiež končia vzťahy či kamarátstva. Bez logickejšieho vysvetlenia, nečakane a hlúpo. Jedna strana sa totiž rozhodne, že je lepšie tento zápas nedohrať do konca, napriek tomu, že to klape. Najvtipnejšie na tom je to, že nezáleží ako dlho to trvalo. Niekedy dokážu aj tie najkratšie niekoľkomesačné známosti zanechať v človeku tie najsilnejšie a najtrpkejšie pocity.

Zrazu je koniec komunikácie a z človeka, ktorého si videl takmer denno-denne, sa stane iba ďalší známy, ďalší follower na Instagrame, ďalší kontakt na Facebooku, ktorému nenapíšeš.

Zamýšľam sa nad tým, kto je potom víťazom v takejto hre? Ten, ktorý sa rozhodol odísť aj napriek skvele rozohratému zápasu, alebo ten, ktorý zostal, nepochopil a v konečnom dôsledku môže byť rád, že príde iný, lepší protihráč? Možno nerozumieš tomu, čo sa okolo teba deje a to je pochopiteľné.

Zo začiatku je asi ťažké vedieť odpovedať na to, kto vyhral. V konečnom dôsledku je to ale ten, ktorý sa pozrie na to tak, že žiadne stretnutie nie je náhodné a že nás malo niečo naučiť. Stačí len vydržať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *