Náš najväčší hudobný festival odhaľuje ďalšie meno: Na Pohode 2020 vystúpi rocková kapela Shame

Skupina Shame. Zdroj: YouTube/shame

#Pohoda je od roku 2000 najväčším hudobným festivalom na Slovensku. V posledných rokoch festival priniesol na naše územie interpretov ako sú The Prodigy, alt-J, Pendulum, Solange, Garbage, Stereo MC’s, Pixies, The Chemical Brothers, Moloko, Liam Gallagher, Hadouken!, Kraftwerk, The Roots, Crystal Castles, The 1975, The Smashing Pumpkins, Joan Baezová, Die Antwoord, Björk, Fatboy Slim, Public Enemy, Aloe Blacc, Patti Smith, PJ Harvey, ODESZA či Fun Lovin’ Criminals.

Budúcoročný headliner je známy už nejaký týždeň. Po fantastickom koncerte s Atoms for Peace sa na Pohodu v roku 2020 vráti Thom Yorke, tentokrát s projektom Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes. K ostatným interpretom (menovite Hatari, Wooze, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Kokoroko, Archive a Black Midi) sa oficiálne pridáva aj britská alternatívna rocková kapela Shame.

Ako informuje festivalový web, začiatkom roka 2018 vydali debut s výstižným názvom Songs of Praise – hneď po vydaní totiž britské média spustili preteky v chválospevoch na túto nahrávku. NME označili album v koncoročnom výbere za debut roka 2018 a dali mu najvyššie možné hodnotenie (päť hviezdičiek z piatich).

Podľa NME ide o krásne sarkastickú a špinavú nahrávku a na záver dodali, že Shame sú skupinou so skutočným zmyslom pre showmanstvo, čo potvrdí každý, kto zažil ich poriadne prepotenú show. Songs of Praise sa dostal na vrchol rebríčka predajnosti vinylov vo Veľkej Británii a ocitol sa aj v desiatke najlepších albumov roka podľa rádia Rough Trade (1. miesto), DIY (2. miesto) či The Independet (10. miesto). Skvelú reputáciu prídu Shame potvrdiť aj na letisko Trenčín. Vidíme sa na festivale? 

Zdroj: wikipedia.com, YouTube, pohodafestival.sk,
Odporúčame