Najväčší veľtrh mobilnej komunikácie na svete je zrušený: Akciu v Barcelone stopli obavy z koronavírusu

Photo by 7shifts on Unsplash

#Každoročne sa ho zúčastňuje takmer 100-tisíc ľudí. Vďaka tomu je Mobile World Congress najväčším veľtrhom mobilnej komunikácie na celom svete, kde najväčší svetoví hráči predstavujú najväčšie inovácie. Tento rok sa však táto gigantická akcia v Barcelone nezúčastní. Za všetkým sú veľké obavy organizátorov zo šírenia koronavírusu, ktorý dostal názov Covid-19.

VIDEO V správny čas na správnom mieste: Netflix prináša dokument o šírení chrípkovej pandémie

Všetko to začalo tým, že desiatky rôznych organizácií a technologických gigantov začali hromadne rušiť účasť. Medzi nimi boli aj také mená, ako Nokia, Vodafone, Ericsson, Sony, Amazon, Intel či LG. Všetci mali túto situáciu odôvodniť tým, že sa boja o bezpečnosť svojich zamestnancov.

Foto: unsplash.com

 

„Globálne obavy v súvislosti s epidémiou koronavírusu, obavy z cestovania a ďalšie okolnosti znemožňujú uskutočnenie podujatia,“ uviedol vo vyhlásení John Hoffman, šéf Asociácie mobilných operátorov GSMA, ktorá veľtrh organizuje. Úrady v Barcelone odhadovali, že podujatie prinesie do mesta približne 473 milióna eur, takže ide naozaj o veľký výpadok. Bude ti tohtoročná konferencia chýbať?

Zdroj: bbc.com, wikipedia.org
Odporúčame