Nájsť svojho historického dvojníka nikdy nebolo ľahšie: Táto appka vám s tým pomôže

pixabay.com

#Stalo sa vám niekedy, že ste počas návštevy galérie alebo múzeá zbadali obraz, ktorý vám niečo alebo skôr niekoho pripomínal? Našli ste svoju podobizeň visieť na stene v podobe dvojníka? Áno, aj takéto vecí sa dejú, avšak ak nemáte toľko peňazí, energie, času alebo nie ste zástancami návštev galérií, táto appka vám pomôže.

V dnešnej dobe sa dá s fotografiou ako takou urobiť čokoľvek. Od malých úprav cez pridávanie efektov, rôznych retuší až po majstrov Photoshopu, ktorí dokážu aj zo žirafy spraviť sedačku už pár klikmi. Pred pár rokmi svet obletela aplikácia Prisma, ktorá dokázala akúkoľvek fotku zmeniť na umelecké dielo z ľubovolného umeleckého obdobia a to jedným kliknutím. Doba sa však pohla dopredu a spoločnosť Google prichádza na trh s novou aplikáciou.

Ak ste sa aj vy niekedy prechádzali chodbami múzeí a obdivovali umelecké diela známych umelcov a natrafili ste na obraz či sochu, ktorá sa až nenápadne podobá na vás, máte šťastie, objavili ste totiž svojho umeleckého dvojníka. Avšak ak ste tú možnosť nikdy nemali Google Arts & Culture vám toto tajomstvo odhalí. Samotná appka slúži primárne ako akási encyklopédia umeleckých diel, umelcov, sôch či kultúrnych pamiatok. Môžete si o každej čo to prečítať, prejsť sa po nej pomocou Streetview, či vyhľadať tie, ktoré sú vám najbližšie.

No v neposlednom rade v nej môžete nájsť svojho umeleckého dvojníka. Princíp je jednoduchý. Stačí, keď do aplikácie nahráte svoju selfie a tá vám pomocou technológie na rozpoznávanie tvári už sama priradí na koho z dávnych čias sa podobáte.

Avšak má to malý háčik, táto aplikácia, žiaľ na Slovensku ešte nie je spustená, kým sa tak však stane, môžete si pozrieť výsledky ľudí, ktorí to skúšali. Musíme ale konštatovať, že nie všetky výsledky boli šťastné.

 

Odporúčame