Najlepšie hlášky slovenských hráčov a komentátorov na MS: Z týchto spadneš na zadok

Foto: Facebook.com/HockeySlovakia


Hokejové prenosy sú často zaujímavé nielen vďaka samotnej hre, ale aj kvôli hláškam hráčov či komentátorov, ktoré nás neraz pobavia. Výnimkou nie sú ani tieto majstrovstvá sveta. V spolupráci s eTipos.sk ti ponúkame top výroky, ktoré sa zapáčili nám.

Komentátorom ide karta

Najsledovanejšie zápasy slovenskej reprezentácie komentuje dvojica Pavol Gašpar a Matej Hajko, ako odborník ich dopĺňa bývalý preprezentant a hlavný tréner Trenčína, Ján Pardavý. Hoci väčšinu času ostávajú „pri zemi“, občas sa im podarí pekne zaglosovať – či už naschvál, alebo omylom.

O fanúšikoch zaznelo všeličo…

Slovenskí fanúšikovia – až na pár momentov – počúvali o sebe najmä chválu. „Ešte jeden takýto výbuch a Steel Arena sa môže stavať odznova,“ komentovali atmosféru na štadióne po 2. góle Slovenska do siete USA.

Nie všetci diváci však prežívali hokej až tak intenzívne. Situáciu v zápase s Nemeckom, kedy vyletel puk medzi divákov zas komentovali nasledovne: „Myslím, že smeroval na diváka, ktorý spí s nohami medzi kolenami, takže ho netrafil… Pardón, s hlavou medzi kolenami.“

Fínski fanúšikovia sú známi svojou veselosťou a láskou k alkoholickým nápojom. Ich radostnú náladu si všimli aj naši komentátori a takto si o nich zašpásovali:

„Vedia sa zabaviť aj bez víťazstva…“

„…aj bez nealka.“

„Im na to stačí hokej.“

„…niekedy si ani nepamätajú že na ňom boli.“

„…a výsledok sa dozvedia na druhý deň.“

Zdroj: https://www.facebook.com/pg/HockeySlovakia

Aj hráči sú vďační objekt

„Už je tam Antila. S ním sa fyzicky hádam môže merať len náš prenosový voz, a aj to plne naložený,  takto opísal komentátor fínskeho útočníka Marka Anttilu.

O talentovanom americkom tínedžerovi Jackovi Hughesovi sa vyjadrovali komentátori veľmi pochvalne. „Dajte mu do ruky hokejku a hneď má o 25 rokov viac,“ zaznelo. Nezabudli spomenúť ani to, že má „ešte má na prilbe ešte ten nákupný košík…,“ čím mysleli ochrannú mriežku, ktorú musia nosiť hráči mladší ako 18 rokov.

Neostali nič dlžní ani slovenským hokejistom pri veľkom ďakovaní divákom po prvom víťaznom zápase proti USA. A rada s prihliadnutím na ďalšie zápasy nebola vôbec zle mierená: „Treba našim chlapcom povedať, že to ešte nie je posledný zápas.“

Na zápas s Nemeckom len tak ľahko nezabudneme

„Je to dráma, zase mi nejaké to páperie povypadávalo z hlavy…“ posťažoval sa Ján Pardavý. „Ešteže ho už veľa nemáš…“, znela komentátorova kontra presilovke Nemecka v 3. tretine.

Do smiechu však nikomu nebolo po zápase. „Eisenschmidt v zápasoch vyzeral, že nevie trafiť z člna do vody, a dnes nám vyrovnal na 2:2 neskutočne z prvej,“ konštatoval na margo nemeckého vyrovnávajúceho gólu Ján Pardavvý.

Naši chlapci si tiež povedali svoje

„Tak určite“ už dávno nie je jedinou vetičkou, ktorou hráči odpovedajú na otázky redaktorov. Tento rok sme ich úst mohli počuť aj všeličo iné. Napríklad našu taktiku pri výhre nad Američanmi Erik Černák opísal jendoducho: „Nedávali sme im šancu na nejaké hry alebo niečo také.“

„Musíme hrať v ich tretine, a tým pádom nemôžu dať gól,“ kontroval Libor Hudáček v zápase proti Nemecku. Celkom to však nevyšlo a výsledkom bol smútok a rozčarovanie tak v hľadisku, ako aj medzi hráčmi. „Je to nezvládnutá vec a určite to s*rie…“ nezdržal sa Tomáš Tatar po nezvládnutom konci zápasu.

Aspoň trochu si náš tím mohol spraviť náladu v zápase proti Veľkej Británii. Takto opísal svoje rozhodovanie, do ktorej časti bránky poslať puk Marián Studenič: „Hneď som videl, že tam má fugu medzi nohami.“ Podarilo sa a bol z toho gól. Napriek výsledku 7:1 však nepanovala úplná spokojnosť s výkonmi našich hráčov. „Vyzerá to tak, že keď máme veľký náskok, asi trochu viacej šalíme,“ opísal situáciu Martin Marinčin. „Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov,“ znel zase kontroverzný výrok Libora Hudáčka.

Výroky, ktoré budú žiť večne

Niektoré hokejové perly prežívajú doslova celé desaťročia. Tu sú len niektoré z tých, na ktoré tak skoro zrejme nezabudneme:

  •  „Chalani sa tam naťahovali v rohu o puk a potom som dostal prihrávku, tak som to tam j*bol.“  (Žigmund Pálfy na MS 1996.)
  •  „Pozdravujem svoje deti a manželku. Dnes sme vyhrali, zajtra na obed môžu byť šnicle.“ (Richard Lintner pri komentovaní slovenskej výhry nad Nórskom)
  •  „Mal som puk už skoro pod kontrolou a vtedy sa mi postavil.“ (Ján Lašák o brankárskom zákroku.)
  •  „My to hráme ako šachovú partiu, v každom zápase stratíme jednu figúrku.“ (Miro Šatan o zranených hráčoch.)
  •  „Keď tak rozmýšľam nad tými zubami, tak moje sú roztrúsené po celej zemeguli.“ (Richard Lintner pri komentovaní zápasu s Nórskom)

Tipujte v eTipos.sk

Majstrovstvá sveta sa síce ďalej budú hrať už bez našej účasti, staviť si však môžeš stále. Skvelú ponuku má eTipos.sk. Všetci noví hráči môžu využiť zaujímavé akcie. Výborná je stávka bez rizika do 50 eur, s ktorou nemôžeš prehrať. Ak by ti tip náhodou nevyšiel, eTipos.sk ti peniaze do 50 eur vráti a môžeš skúsiť tipovať ešte raz. Vybrať si môžeš aj uvítací bonus 20 eur k prvej stávke, majstrovský cashback či majstrovský jackpot. Držíme palce!

OBJAVTE SKVELÉ BONUSY V eTIPOS.sk

Advertoriál pripravený so spoločnosťou TIPOS, národná lotériová spoločnosť a.s.

Odporúčame