Najlepšie darčeky do 5 eur: Super tipy a nápady na kreatívne dary aj s nízkym rozpočtom

Foto: Pexels.com

#Radosť z obdarúvania je vraj väčšia ako z príjimania darčekov. Platí to predovšetkým, ak sa darčekom ideálne trafíme. Ak ťa rozpočet obmedzuje a vieš, že nedokážeš prijímateľa ohúriť vysokou sumou, tak sa ráta myšlienka. A preto prinášame drobnú inšpiráciu na darčeky s nízkym rozpočtom. Toto sú najlepšie darčeky za 5 eur. 

Spoločný zážitok

Ak máte v rodine radi šport, môžeš si tiež pozrieť lístky na nejaký lokálny šport, ktorý sa hrá aj v zime – napríklad hokej alebo basketbal. Lístky, predovšetkým v menších mestách, stoja zvyčajne okolo piatich eur. Vstupenky nájdeš napríklad v sieti Predpredaj.sk.

Foto: Pixabay.com

Rodičia sú nenároční

Výhodou darčekov pre rodičov, je ich nekonečná láska k nám. Ak im kúpime, či darujeme čokoľvek, väčšinu sa úprimne potešia, alebo to aspoň pekne zahrajú. Po určitom veku by sme ale ručne vyrobené darčeky mali zvažovať, len ak sme skutočne zruční. 

Jedným z takých darčekov môžu byť napríklad ručne písané či kreslené etikety na domáce zaváraniny alebo alkohol. Etikety sú jedinečné a vytvoria akúsi rodinnú značku. Môžeš na ne použiť obyčajný text, nárečie alebo obrázky. Samolepiace etikety dostaš v rôznych tvaroch v papierníctvach a počet či veľkosť môžeš vybrať podľa rozpočtu. 

Neboj sa druhej ruky

Pokiaľ má tvoja rodina rada vintage oblečenie, môžeš tiež prehľadať lokálne second handy, antikvariáty alebo skupiny na Facebooku. Môžeš buď mieriť na niečo vtipne, napríklad z obdobia tvojho detstva, alebo aj na celkom cool kúsky pre každého v rodine. Rôzne tričká, mikiny či šály sú milým doplnkom a môžu si nájsť aj reálne využitie. 

Foto: Pexels.com

Ponúkni sa a pomôž im

Ďalším milým nápadom sú rôzne kreatívne poukazy. Ak si umelecky nadaný, môžeš ich vyrobiť sám. Ak chceš napodobniť profesionálnejšie vyzerajúci poukaz, môžeš ho jednoducho vytlačiť. Môže ísť napríklad o poukaz na štyri umývania okien, kosenie trávnika, umytie auta, upratovania izby. Ideálna by mohla byť aktivita, ktorá sa opakuje a ktorú zanedbávaš a rodičia nám ju neustále musia pripomínať. 

Niečo vtipné pre súrodenca

Súrodenci sú ďalšia špeciálna kapitola veľkej knihy darčekov. Ak je medzi vami malý vekový rozdiel, tak pravdepodobne ťaháte za jeden koniec. Nepotrebujete sa vzájomne ohúriť. Obľúbené sú tak napríklad vtipné darčeky, odkazujúce na nejaké špecifické charakterové vlastnosti alebo spoločné situácie. Môžu to byť úplne drobnosti, v ktorých je dôležitý kontext. Ak spolu chodíte napríklad von a jeden z bratov a sestier to zvykne občas prehnať alebo sa vypariť bez slova. Kúp mu reflexný prúžok na bicykel alebo píšťalku. Budete vedieť, že je to pre túto jeho alebo jej povahovú črtu a spoločne sa zasmejete. 

Návrat do detstva

Skvelé sú aj darčeky, ktoré vás spoločne prenesú späť do detstva. Môžeš napríklad prehrabať staré fotky a spraviť pre brata či sestru kreatívny fotoalbum. Ďalším nápadom na cestovanie časom je návšteva antikvariátu. Staré knihy, kazety, CD-čka či platne nájdeš za pár eur. Vyber niečo, čo sa ti spája s konkrétnou situáciou a spoločne si zaspomínajte. 

Foto: Pexels.com

A čo pre priateľa/priateľku?

Ste spolu nejaký čas a zdá sa, že to môže byť možno ten pravý či tá pravá. Nesprávny darček môže byť tým zlomom, ktorý ostane vykričaný o dvadsať rokov. Dávaj si pri jeho výberu pokoj. Povedzme, že ste sa spoznali na vysokej, možno ste sa obaja narodili mimo Bratislavy a bývate v Mlynskej doline. Zlatá trojkombinácia predpovedajúca kopec zábavy, no možno prázdnejšiu peňaženku na konci mesiaca.

Pri nízkom rozpočte by malo ísť o symboliku. Správne zvolený spomienkový predmet môže byť dôkazom, že počúvaš a pamätáš si momenty strávené so svojou polovičkou. Ak ste na prvom rande boli v kine, lístok, hoci ošúchaný, ale v peknom rámiku s komentárom, môže byť práve tou spomiekou, ktorú budete zdieľať aj s potenciálnymi potomkami. Môže ísť napríklad aj o prvú spoločnú fotografiu alebo odkaz. Cena v tomto prípade skutočne nebude vysoká.

Uvedené tipy sú len jednoduchou ukážkou, ako môžete pri darčekoch postupovať. Základná je myšlienka a vzťah k obdarovanému. Neboj sa a buď kreatívny!

Odporúčame