Najikonickejšie Air Jordany sú späť: Ľudia budú stáť v rade hodiny, aby si mohli obuť tieto tenisky

Air Jordan 11 Concorde (foto: sneakAvenue)

#Sú považované za najobľúbenejšie a najikonickejšie tenisky zo série Air Jordan. Napriek tomu, že Air Jordan 11 pochádzajú ešte z polovice deväťdesiatych rokov, každoročne v zime vychádzajú v limitke nanovo a ich fanúšikovia sú schopní stáť hodiny a hodiny v rade pred obchodom, len aby ich mohli mať vo svojej kolekcii. Výnimkou tak nie je ani tento december, keď sa na trhu objavujú Air Jordan XI Concord. Zohnať ich môžete napríklad aj v sneakAvenue v Bratislave.

Air Jordan 11 Concorde (foto: sneakAvenue)

Jordanov návrat

Autorom tenisiek je samotná legenda dizajnu Nike – Tinker Hatfield. Ten sa so sériou Air Jordan spája rovnako, ako kráľ basketbalu Michael Jordan. Obdobie polovice 90. rokov bolo pre dvojicu mimoriadne zaujímavé. Jeden z najlepších basketbalistov histórie sa po smrti otca rozhodol s basketbalom skončiť a vyskúšať bejzbal.

Air Jordan 11 Concorde (foto: sneakAvenue)

No volanie košov bolo príliš silné a Jordan sa po roku a pol vrátil, aby trápiacemu Chicagu pomohol do play-off a následne o rok aj k titulu NBA. To už mal na nohách Air Jordan 11, ktorých autorom bol samozrejme Hatfield.

Air Jordan 11 Concorde (foto: sneakAvenue)

Jedinečný dizajn

V porovnaní s dovtedajšou desiatkou mali Air Jordan 11 úplne nový a jedinečný dizajn. Základom je lakovaná koža a samozrejme potreba, aby Jordanovi vyhovovali na palubovke. Ten v NBA prezentoval aj verziu Concord, ktorú Nike vydáva nanovo už túto sobotu 8. decembra.

Ak chceš vedieť viac o teniskách Air Jordan 11 Concord, prípadne ich mať vo svojej zbierke, viac informácií nájdeš na stránke obchodu sneakAvenue, kde ich môžeš aj získať.

Air Jordan 11 Concorde (foto: sneakAvenue)
Odporúčame