Najhoršie z najhoršieho, čo zažijete za volantom: Niektorí vodiči sú jednoducho šialení

Photo by Juan Di Nella on Unsplash

#Všetci sme museli prejsť testami a jazdou, aby sme mohli dostať vodičák. Niekedy si však pri pohľade na vodičov na cestách kladiete otázku, kto im len preboha dal do rúk vodičský preukaz. Vybrali sme pre vás to najhoršie z najhoršieho, čo ľudia stvárali za volantom. Ich hlavné motto by sme mohli zhrnúť veľmi jednoducho. Pravidlá sú na to, aby sa porušovali.

#1 Multitasking jej naozaj ide

Photo by Sam F on Unsplash

Videl som za volantom jednu ženu, ktorá v obytnej zóne išla minimálne 50 km/h. To však rozhodne nebolo to najhoršie. Jednou rukou písala správu na mobile, zatiaľ čo druhou si maľovala pery. Za multitasking by dostala jednotku s hviezdičkou. Za to, čo stvárala, by som jej však odobral vodičák.

#2 Rodičovská autorita

Moja mama napriek tomu že šoféruje už niekoľko desaťročí, stále neprekonala úroveň začiatočníka. Jazdí naozaj hrozne, pričom stále robí fatálne chyby. Minule zabudla odbočiť na výjazde na diaľnici a preto začala cúvať. Snažil som sa jej to vyhovoriť, no začala po mne kričať. Mamám sa jednoducho neoplatí odvrávať. Len zázrakom sme nenabúrali.

#3 Dojčenie

Nemám nič proti dojčeniu. Práve naopak. Myslím si, že to je ten najlepší spôsob kŕmenia dieťaťa. Ale rozhodne nie za volantom auta, ktoré ide cez mesto. Matke sedelo dieťa na kolenách, zatiaľ čo ona šoférovala. Ani netušila, akému nebezpečenstvu ho vystavuje.

#4 Keď jeden je málo

Išiel som cez jednu nemenovanú dedinu na východe nášho malebného Slovenska. Predbiehalo ma auto, ktorému zjavne nevyhovovalo, že cez dedinu idem len 50-kilometrovou rýchlosťou. Za volantom som zbadal dvoch chalanov. Sedeli jeden vedľa druhého. Netuším, ako sa tam pomestili. Možno jeden z nich mal na starosti spojku, a druhý brzdový a plynový pedál. Spolupráca, ktorá naozaj nemá zmysel.

#5 Nenechal si ujsť novú epziódu

Stála som na priechode. Len tak som uvažovala o všedných veciach, keď ma z letargie prebral vodič auta prechádzajúceho cez križovatku. Na nohách mal položený otvorený notebook, pričom pozeral nejaký seriál. Situácii na ceste samozrejme venoval len minimálnu pozornosť.

#5 Zvládla absolútne všetko

Raz som videl ženu, ktorá zvládala zdanlivo nezvládnuteľné. V jednej ruke mala hamburger, v druhej kolu, pričom si plecom pridržiavala telefón, pretože telefonovala. To naozaj nepotrebuje ďalší komentár.

#6 Kultúra stravovania musí byť zachovaná

Dlhý čas som sa vliekol za autom, ktoré išlo slimačím tempom. Keď sa mi ho konečne podarilo predbehnúť, vedel som, v čom bola chyba. Za volantom sedela staršia pani, ktorá jedla paličkami čínu, ktorú mala položenú na kolenách. Preto išla tak neuveriteľne pomaly. Ľutoval som všetkých tých chudákov, ktorí išli za ňou. Premávka bola dosť hustá a tak sa nedalo len tak ľahko predbiehať.

A čo vy? Tiež ste sa stretli na cestách s nezvyčajnou situáciou?

Zdroj: whisper.sh
Odporúčame