Nadšenci cestovania pozor: Toto miesto bude pre turistov uzatvorené, dôvod je ohromujúci

Foto: unsplash.com

#Masívny rozmach cestovného ruchu spôsobil, že sa za pár eur dostaneme takmer kdekoľvek. Častokrát ide o obraz konzumu, ktorý v dnešnej dobe vládne ľuďom.

Za návštevu rozhodne stoja ale Faerské ostrovy, ktoré sa nachádzajú medzi Škótskom a Islandom. Okrem oficiálneho názvu sa im hovorí aj „Ovčie ostrovy“ alebo „Vzdialené ostrovy“. Počasie na ostrovoch je premenlivé, typicky prímorské, ale za návštevu stoja najmä kvôli krásnej prírode a ak máš rád originalitu, toto miesto by malo byť rozhodne na tvojom cestovateľskom pláne. Povedali by sme, že ide o dokonalý útek z veľkomesta a ruchu.

Aj napriek tomu, že ide ešte o turistami nepoznačené a nezničené miesto, domáci si ho chcú chrániť. Faerské ostrovy sa tak rozhodli v apríli uzatvoriť pred svetom s odôvodnením, že ich idú upratať a skrášliť. Konkrétne ide o dátumy 26-27.apríl. Ak ťa ale nadchol ich nápad, môžeš prísť na ostrov ako dobrovoľník, ktorý rád pomôže s uprataním. Nebudeš to robiť len z dobrej vôle a zadarmo. Ako protihodnotu dostaneš ubytko zadarmo.

Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com
Foto: unsplash.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií