Na slovenskej fotografii roka je Zuzana Čaputová: Pozri sa, ktorá fotka je tou najlepšou

Zdroj foto: pexels.com / Bogdan Glisik

#V bratislavskom Zichyho paláci vyhlásili víťazov súťaže Slovak Press Photo, do ktorej sa každoročne hlási takmer 200 fotografov pôsobiacich v médiách. Päťčlenná odborná porota v zložení Joe Klamar (SR/Kanada), Kadir van Lohuizen (Holandsko), Fréderique Rondet (Francúzsko), Jindřich Štreit (ČR) a Andrej Balco (SR) rozhodovala o najlepšej fotografii dva dni.

V tomto roku sa do súťaže zaregistrovalo 189 fotografov, ktorí zaslali 2250 snímok, súťažných kategórií bolo 10 a patrili medzi ne okrem športu, aktuality, reportáže aj príroda a životné prostredie alebo každodenný život. Osobitnú kategóriu mali aj študenti a mladí fotografi do 26 rokov.

A aké témy fotografi najviac spracúvali? Odpoveď je takmer jasná – okamihy, ktoré hýbali Slovenskom. Prezidentské voľby, udalosti spojené s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka a korupcie. Ďalej to boli rôzne sociálne problémy alebo otázky chudoby.

Hlavná cena súťaže Grand Prix však napokon poputuje Jozefovi Jakubčovi za jeho sériu Noc s prezidentkou, na ktorej je zdokumentovaná volebná noc Zuzany Čaputovej. Zvyšných výhercov ohlási Slovak Press Photo začiatkom októbra.

Ocenili by ste túto sériu aj vy?


Chceš si zájsť na poriadnu rapovú šou?
Odporúčame krst hip-hopového objavu Bokiho. Lístky nájdeš na Predpredaj.sk!

Zdroj: slovak-press-photo.sk
Odporúčame