NA PRVÉ POČUTIE: Nik Tendo prezentuje Lunazar. Jeden z rapových kúskov roka?

Nik Tendo vo veľkom štýle pokračuje v podmaňovaní českej a slovenskej rapovej scény. Tento rapper, ktorý má 27 rokov a narodil sa v Pardubiciach, vydal pred pár dňami nové CD s názvom Lunazar. Celý projekt je, minimálne čo sa vizuálnej stránky týka, ladený do diabolských reálií, čo sa síce niekomu nemusí páčiť, ale na druhej strane, je na mieste napísať, že sa jedná o prvotriednu kvalitu. Poďme sa na to detailnejšie pozrieť v našej rubrike NA PRVÉ POČUTIE, kde analyzujeme čerstvo vydané albumy, EP či iné hudobné projekty.

Ako prvý track z CD Lunazar zverejnil Nik Tendo na YouTube sladbu Já To Miluju, ktorá má necelom týždni viac ako pol milióna pozretí a je päťkou v slovenských trendoch. Tieto štatistiky hovoria sami o sebe, pritom, ak ste si to pustili, viete potvrdiť, že sa jedná o skutočne veľmi kvalitný track. Následne Nik Tendo publikoval aj ďalšiu skladbu, konkrétne 365247, na ktorej spolupracoval s Kokym. Aj tento song už má takmer 200 tisíc vzhliadnutí na platforme YouTube.

Napovedá to o tom, že člen labelu MILION PLUS je v kurze, je cool a je kvalitný. Jeho tvorba naberá na obrátkach, vo svojich textoch ide do hĺbky, volí zaujímavých hostí, a rovnako tak beatmakerov. Dalo by sa napísať, že Nik Tendo nič nenecháva na náhodu a treba napísať, že to, čo vydá von, je skutočne kvalitné. Lunazar má približne pol hodinu, čo sa časového rozpätia týka, pričom obsahuje 8 skladieb a okrem Nika sa tam predstavuje aj pár hostí. Na tracku Goyard je to Yzomandias, na spomínanom 365247 Koky, na 6 Feet AstralKid22, ale nájdete tam aj napríklad aj LucuBrassiho10x a aj iných interpretov.

V najbližších dňoch môžeme očakávať, že Nik Tendo bude na YouTube umiestňovať aj ďalšie tracky, pričom, ak budú mať minimálne taký úspech ako vyššie spomenuté skladby, tak jeho popularita pôjde naďalej raketovo nahor. Nik patrí medzi rapperov, ktorí sú v roku 2020 nesmierne produktívni, pričom málokto si možno uvedomí, že Lunazar je už druhý jeho projektu, ktorý bol v tomto kalendárnom roku publikovaný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gleb ponúka svieži song „BOO". Zaujme text, beat aj klip na mobil

Tým prvým je RESTART, ktorý vyšiel koncom apríla, v časoch, keď sa karanténa aj koronavírus brali vážnejšie a ľudia akoby potrebovali motiváciu, prípadne nádej, že svitá na lepšie časy. Ktovie, možno aj preto je Lunazar volený temnejšou formou, pretože prešlo niekoľko mesiacov a nedá sa povedať, že niektoré veci by sa pohli k lepšiemu. To je ale už priestor na polemiku a osobitnú debatu.

https://www.instagram.com/p/B_P3Zajjits/

Aj RESTART obsahuje osem skladieb, pričom sa na ňom objavuje viacero zaujímavých rapperov aj producentov. Nechýbajú overené mená ako Konex či Yzomandias, svoje miesto ale majú aj Jickson, Viktor Sheen alebo talentovaný Slovák Kamil Hoffmann. Keď si to tak spojíme, Nik Tendo vydal v tomto roku zatiaľ dva hudobné projekty – Restart a Lunazar, dovedna 16 prepracovaných trackov. Jeho priaznivci majú čo počúvať a počet Nikových fanúšikov skutočne rastie.

Ako totiž píšeme na viacerých miestach v tomto článku, Nik Tendo pracuje na skutočne vysokej úrovni a nie nadarmo je stále väčším a väčším počtom ľudí radený k absolútnej československej rapovej špičke. A zároveň je ďalším dôkazom toho, že label MILION PLUS momentálne nemá u našich západných susedov konkurenciu.

Foto: Nik Tendo, profil na Instagrame

Odporúčame