Na prvé počutie: Nebudeme si klamať, SLOVENSKÝ HOLLYWOOD je adeptom na album roka

Prinášame vám nový diel našej nepravidelne pravidelnej rubriky NA PRVÉ POČUTIE, v ktorej sa venujeme aktuálnym hudobným projektom slovenských a českých rapových interpretov. Dnes bude reč o rapperovi menom Radikal Chef, ktorý nedávno publikoval svoj nový sólový album SLOVENSKÝ HOLLYWOOD. Z toho, čo sme mali možnosť počuť, môžeme hneď v úvode konštatovať, že toto CD má všetky predpoklady na to, aby sme ho na konci roka 2021 zaradili medzi najkvalitnejšie hudobné počiny roka. 

Hneď v úvode treba napísať, že Radikal Chef bol k svojim priaznivcom poriadne štedrý. V dobe, kedy sú v trende kratšie hudobné projekty s menšou minutážou a nižším počtom skladieb, priniesol CD, na ktorom sa nachádza sedemnásť trackov, ktoré predstavujú dokopy 53 minút hudby. To je niečo, čo treba oceniť, pretože udržať pozornosť poslucháča po takmer hodinu, taktiež nie je ničím jednoduchým. Môžeme konštatovať, že Radikalovi sa to podarilo.

Opäť dokazuje, že jeho progres, ktorý sme mohli sledovať v minulých rokoch, pokračuje naďalej a právom ho môžeme radiť medzi najväčšie mená slovenského, ale aj československého rapového sveta. A to je niečo, s čím by pred približne dekádou súhlasil iba málokto. Raz darmo, pokrok sa nedá zastaviť.

Album je otvorený skladbou ČAKÁ NÁS HOLLYWOOD, ktorá je vhodným introm do celého diania, pričom si ju môžete v tomto období pozrieť už aj na video platforme YouTube, kde sa dočkala viac ako podareného videoklipu. Hneď na druhom songu sme svedkami prvého hosťa, je ním Fobia Kid, ktorý spolu s Radikalom rapujú vo veci OSTRIEĽANÝ HRÁČ. Mnohých prekvapí poloha, v ktorej sa Fobia ukazuje, ale musíme povedať, že táto kombinácia je viac než podarená. Nasleduje EUPHORIA, ktorá je vonku už dlhšie, pričom patrí k najlepším skladbám tohto roka. Radikal, Dokkeytino a Separ sa ukazujú vo výbornej forme a idú do hĺbky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus: „Odmietol som DJ Khaleda." (ROZHOVOR)

SLOVAKZ IN PRAHA, čo dodať, všetci veľmi dobre vieme, že Radikal Chef, aj keď pochádza z mesta Ružomberok, má k Prahe špeciálny vzťah a toto mesto má preňho veľmi dôležité miesto v jeho živote. Cítiť to aj na samotnej skladbe, ktorej sa taktiež nedá čokoľvek vytknúť. Celkovo, počet trackov na tomto CD neznamená kvantitu na úkor kvality, cítiť, že Radikal si dal záležať a na album zaradil len veci, s ktorými bol skutočne spokojný. Tak by to koniec koncov malo byť.

VŠETKY BABY, tam môžete počuť aj mená Indigo a Matej Straka, pričom niektoré slečny, ak sa v texte nájdu, sa musia prinajmenšom poriadne červenať. A čo PRÍLIŠ DEAD NA SEX? Odporúčame si tento song pustiť aspoň dvakrát, aby ste sa doň mohli naplno vcítiť. Môže sa stať, že na prvý raz vám ujdú niektoré súvislosti, čo by bola v konečnom dôsledku škoda. SAVAGE QUEEN je rovnako ako Euphoria vonku už určitý čas a ľudia si ju obľúbili, tu sme sa dočkali spolupráce s Frayerom Flexkingom, i keď nie všetko ohľadom vydania tohto tracku bolo napokon pozitívne.

Osmička, ak ešte nie je, tak bude poriadne populárna. Je to track s názvom KĽÚČE, kde je poriadne super kombinácia Radikal Chef – Hugo Toxx, Hugo má v našich končinách stále viac priaznivcov, preto záber tejto piesne bude široký. Potom je tu song FUKK STRESS a to je slovné spojenie, ktoré by si mal osvojiť každý z nás, pretože žijeme v dobe, ktorá je akoby nastavená na to, aby nám v istom bode prerástla cez hlavu a pohltila nás. Uvedomuje si to aj samotný autor tohto albumu.

V MOJOM BMW je niečo z čoho ak ostanete zaskočení, nebuďte prekvapení. Hosťom na tejto skladbe je totiž King Dubaj, slovenský chlapík, ktorý v istom ohľade polarizuje spoločnosť a vieme si predstaviť, že nie všetci budú nadšení z toho, že sa mieša aj do rapu. Na druhej strane, pozícia, v ktorej sa objavuje mu pomerne sedí, pričom lyricky to zachraňuje Radikal Chef. Ako celok je to zaujímavá kombinácia. MADE IN SEVER je výživný track, v ktorom sa dozviete viacej ako by ste možno čakali. Aj v tomto prípade odporúčame viac prehratí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kanye West vraj udrel fanúšika. Bude ho čakať trest?

SAMOZREJME, song, ktorý bude hraný pravidelne. Prečo? Ako Radikal Chef, tak aj Dame dajú poriadne kvalitné slohy, ktoré keď skombinujete, dostanete celok, ktorý láka po všetkých stránkach. K tejto skladbe by sme si veľmi radi pozreli aj videoklip a myslíme si, že nie sme ani zďaleka jediní. Dostávame sa k skladbe číslo trinásť, ktorá je, podľa nášho subjektívneho pohľadu, jedna z najlepších na celom CD, ak nie aj úplne najlepšia.

ZENTIVA, spolupráca Radikala a Dr Ramaya, kde sa dozvedáme o temnej stránke minulosti oboch chalanov, pričom môžeme byť radi, že s neduhmi skončili včas a vyhli sa tragickému koncu. Nie všetci však mali také šťastie ako oni, pričom si prešli skúsenosťami, ktoré vás ako ľudí dozaista zmenia. Úprimné prehovory, kvalitná lyrika a beat, ktorý všetko posúva na úplne novú úroveň.

Aby pozitívnych prekvapení nebolo málo, do pozornosti dávame aj BLING, BLING, BLING, kde sa Radikal Chef stretáva so zatiaľ pomerne neznámenou rapperkou Alegz, ale ak bude toto dievča podávať výkony ako na tomto tracku, budeme o nej počuvať stále viac a viac. Nasleduje VOODOO STORY a to je song, ktorý jednoducho musíte počuť. To je všetko, čo k tomu na tomto mieste napíšeme. Nech necháme túto vec jemne zahalenú rúškom tajomstva.

THE NORTHFACE je poriadny banger, kde sa stretáva severský gang a zároveň je to vec, ktorú, keď si predstavíme zahranú live na koncerte, tak nám nabiehajú zimomriavky. Verme, že sa niečoho takého dočkáme už čoskoro. Album uzatvára song WASTED, ktorý má taktiež veľmi vysoký potenciál, ktorý sa začal napĺňať. Ako píšeme v úvode, album SLOVENSKÝ HOLLYWOOD má všetko, čo musí úspešný hudobný projekt mať. Nevieme, akých všetkých CD sa tento rok ešte dočkáme, ale o Radikalovi budeme v nasledujúcich mesiacoch určite počúvať veľmi často. Latku nastavil poriadne vysoko.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Andrew Tate tvrdí, že nie je problémom on, ale Lil Nas a drill rappers

Foto: Radikal Chef, Radikal Chef Instagram 

Odporúčame