NA PRVÉ POČUTIE: Konex si zaslúži tvoju pozornosť. Voilá si vypočuješ všade

V tejto rubrike sme už stihli podrobne rozobrať albumy 100RY od Dameho či Artist, na ktorom pracovali Majk Spirit a DJ Grimaso. Teraz pokračujeme rapovou novinkou Voilá, ktorú publikoval Konex, slovenský člen českého labelu Milion+. CD si vypočujete už aj na streamovacích zariadeniach, pričom jednotlivé tracky budú pomaličky pribúdať aj na YouTube.

Na YouTube sú zatiaľ von dve skladby – Voilá, ktorá je rovnomenná so samotným albumom a pred pár dňami pribudol aj track Ice. Obe piesne, ktorú sú na YT sú sprevádzané aj videoklipmi, na ktorých si, ako sa na prvý pohľad zdá, dali tvorcovia záležať a nechceli, aby boli všedné. Práve naopak, keď si ich pozriete, budú pre vás pomerne jednoducho zapamätateľné. Konex má teda von album Voilá a podporujú ho aj kolegovia na sociálnych sieťach.

Prirodzene ho podporil jeho label Milion+ a kolegovia z tohto zoskupenia, ale shout out v Insta stories mu dali napríklad aj chalani z DMS Separ a Dame. Medzi Konexom a DMS sú nadštandardné vzťahy, veď počas uplynulého víkendu bol Konex jedným z hostí DMS koncertu, ktorý prebehol v Žiline. Poďme ale späť k albumu. Konexa podporujú, pretože si to zaslúži.

https://www.instagram.com/p/CDRUDj3nN-E/

Minulý rok sa o ňom vo veľkom hovorilo, pretože vydal spoločné CD s kamarátom a kolegom Kamilom Hoffmannom, teraz sa jedná o jeho sólový projekt. Keď sme pri Dameho albume 100RY písali, že by tento člen DMS mohol inšpirovať aj mladších, aby išli podobne náročnou cestou, možno sme ani nečakali, že odozva na seba nenechá vôbec dlho čakať.

Konex totiž nie je iba raper, ako sám hovorí, žije v štúdiu a byt má iba na spanie. Okrem samotného rapu sa venuje aj produkcii, tvorbe hudieb a v neposlednom rade je aj DJ. Hudbu cíti takpovediac celým svojím telom a beaty si robil aj na vlastný album, čo, ako ste si už mohli všimnúť u Dameho, nie je vôbec jednoduché.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ektor je späť. Vydáva nový song a odkazuje: „To není hra"

Zaujímavý hlas sľuboval Konexov potenciál aj v rape a môžeme povedať, že v novom albume Voilá ho aj napĺňa. Kvalitné hudby, nemenej kvalitný rap a celkovo CD, ktoré vyznieva noazaj prepracovane. Obsahuje 10 skladieb, ktoré dokopy predstavujú 31 minút hudby, to sa môže zdať niekomu málo, ale zažili sme aj albumy, kde bol tracklist a celková minutáž ešte nižšia.

Jednoducho, sú raperi, ktorí idú vyslovene do kvality a keď s niečím nie sú čo i len zľahka spokojní, tak to na CD nedajú. Zaujímavosťou je, že na albume Voilá má Konex iba troch hostí. Vyššie spomínaného Kamila Hoffmanna, Hanzu a Hasana. Aj to svedčí o tom, akým smerom chcel, aby sa tento album uberal.

Celkový dojem je, ako už naznačujeme vyššie, veľmi-veľmi pozitívny, Konex sa umelecky výrazne posunul dopredu a možno to, čo teraz potrebuje je, aby sa jeho hudba dostala k širšej skupine priaznivcov. Dovolíme si totiž tvrdiť, že jeho hudba je naozaj kvalitná, ale možno ešte nie tak známa ako u niektorých slovenských či českých kolegov.

Foto: Konex, profil na Instagrame

Odporúčame