NA PRVÉ POČUTIE: Gleb má vonku EP Leto v kufri. V tom, čo robí je najlepší

Ako sme už niekoľkokrát avizovali, tento rok je veľmi-veľmi bohatý na nové albumy, EP či skladby celkovo. Vydávajú prakticky všetci interpreti, ktorí vám prídu na um. Medzi nimi aj člen labelu FCK THEM Gleb. Oddnes si môžete na všetkých platformách vypočuť jeho EP s názvom Leto v kufri. Vzhľadom na to, aká je situácia vo svete, názov tohto projektu ani nemohol byť viac príznačný. Pozreli sme sa na toto EP detailne v našej rubrike NA PRVÉ POČUTIE, kde sa venujeme čerstvým hudobným projektom.

Včera Gleb vydal skladbu DaysGO, o ktorej sme napísali osobitný článok a pozornejšie sme sa na tento track pozreli. S úderom polnoci a príchodom desiateho augusta sa EP objavilo aj na streamovacích službách ako Apple music či Spotify, a teda Glebov najnovší hudobný projekt si môžete v digitálnej verzii vypočuť kdekoľvek. Okrem toho, prebieha aj predaj tradičných CD, ktoré majú v súčasnosti viac zberateľskú ako praktickú hodnotu.

Čo sa týka nového Glebovho EP, obsahuje sedem skladieb, ktoré majú dokopy približne 26 minút. Niekomu to príde nesmierne málo, ale kto pozná Gleba vie, že si dáva veľmi-veľmi záležať na tom, pod čo sa podpíše. Ak s niečím nie je spokojný, tak to jednoducho neodklepne a ostane to navždy v šuflíku.

V tom, čo Gleb robí je najlepší na Slovensku. Jeho svojský štýl si v priebehu rokov získal skutočne poriadny počet fanúšikov, už sa nedá hovoriť o tom, že by bol tento interpret na okraji scény. Má svoje miesto v slovenskej rap game a dáva o sebe stále viacej vedieť. Ako sme neraz písali, Gleb nie je pre každého, niekoho tento druh rapu jednoducho nebaví, ale ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Gleb je výborný, či už hudobne alebo lyricky.

Prvou skladbou na albume je vyššie priložený track DaysGO, ktorý je vo viacerých ohľadoch veľmi originálny, zaujme hlavne to, že na feate je „TY“, a teda každý z nás, kto si niečo zarapuje do priestoru, ktorý Gleb na to vyčlenil. Zešlach Crunk, Leto v Kufri či Keby sú naozaj prepracované skladby, do posledných detailov, kde sa objavujú aj hostia – napríklad Fobia Kid či Dymer. Vypočuť sa oplatí aj Parkovisko Boys.

Divný Lifestyle s LU2 taktiež znie ako keby ani nebol vytvorený na Slovensku a v momentoch má človek pocit, že sa ocitol v americkom hoode. Glebova hudba znie inak ako u väčšiny interpretov v našej krajine a to je dobre. Niekoho takého naša scéna potrebuje. O tracku Mefek Pum It Up ani nemusíme nič písať, lepšie bude, keď si ho sami vypočujete. Tak si urobíte najlepšie názor.

https://www.instagram.com/p/CDrTvvuFey-/

Poslednou skladbou EP sú Blbé príbehy vol.3, pričom kto počul jednotku a dvojku, potvrdí, že táto séria je naozaj nezameniteľná a je v nej povedaný celý príbeh. Gleb tvorí pod hlavičkou labelu FCK THEM, pričom úzko spolupracuje hlavne s Yakshom. Obaja sú známi tým, že si dajú záležať na tom, čo od nich ide na verejnosť a je to cítiť aj na tomto EP.

Celkovo sa dá Glebove EP hodnotiť veľmi pozitívne, ak máte jeho hudbu radi, tak vám „píše“ všetkých sedem skladieb. Odporúčame si tracky napočúvať viackrát za sebou, nájdete v ich veci, ktoré po prvom raze možno prepočujete. Skrytých myšlienok a odkazov je tam naozaj mnoho. K EP bude samozrejme aj tour, detaily budú známe čoskoro.

Foto: Gleb, profil na Instagrame, Leto v kufri cover

Odporúčame