NA PRVÉ POČUTIE: 6ix9ine novým albumom trhá scénu, TATTLE TALES je bomba

Tekashi je po prepustení z väzenia definitívne späť a vydáva nový sólový album, ktorý nesie názov TATTLE TALES. My sa naň teraz zameriame v našej rubrike NA PRVÉ POČUTIE, kde sa venujeme novým albumom a snažíme sa ísť v ich hodnotení do hĺbky. 6ix9ine svojím najnovším hudobným počinom trhá rapovú scénu a potvrdzuje, že čokoľvek publikuje, teší sa to skutočne veľkej pozornosti. Ktovie, či by sa mu dostávalo rovnakej pozornosti, keby nesedel nie tak dávno za mrežami väznice. 

Album obsahuje 13 skladieb, ktorých celková minutáž predstavuje 31 minút a 25 sekúnd. Jedná sa o pomerne krátke tracky, ale ako súčasné rapové trendy, predovšetkým v Spojených štátoch amerických ukazujú, teraz je v móde robiť krátke skladby, ktoré dosahujú čas približne 2 minúty a 20 sekúnd. Trojminútové či dlhšie songy sa vyskytujú stále menej, pričom tento aspekt sa stále viac začína objavovať aj v rape na Slovensku a v Českej republike. Napríklad track PUNANI, ktorý vyšiel na YouTube na začiatku augusta a má viac ako 103 miliónov vzhliadnutí má dĺžku 1:39. To je na pieseň naozaj málo, ale na druhej strane treba uznať, že každá jedna sekunda je „naložená“.

Pred tým, ako vyšiel kompletný album sme mali možnosť sledovať štyri tracky. Prvý song, ktorý 6ix9ine vydal po oslobodení bol GOOBA, ktorý sa okamžite stal veľkým hitom, nasledovala skladba TROLLZ, potom YAYA a už vyššie spomínané PUNAMI. Na štatistikách môžeme vidieť, že na rappera, ktorý sa civilným menom volá Daniel Hernandez klikajú jednoducho všetci. Základňa jeho fanúšikov je veľmi veľká, pričom nemalá je aj skupina jeho odporcov. Nehovoriac o tom, že vzhľadom na to, aký je momentálne úspešný, ho v zuboch majú aj konkurenti z americkej rap game. Nečudo, ľudovo povedané, ujedá im z ich koláča.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Eminem sa spojil s Kanyem. Dá sa toto tromfnúť?

Samotný album je výborný, či už Tekashiho radi máte alebo nie. Skladby sú zaujímavé, prinášajú úderné myšlienky a vo veľkej miere sa jedná o egotrip, na čo sme si už ale u tohto interpreta zvykli. Dosť sa pracuje s konceptom toho, že je 6ix9ine späť a veľa ľuďom to vadí, pričom sa dozvedáme aj to, že on sa svojou súčasnou situácou baví a to, že ho niektorí nemajú radi, ho absolútne nezaujíma. Jemným prekvapením je, že na CD sa objavuje pomaly už legendárny Akon. Keď takéto skúsené meno ide do spolupráce s Tekashim, o niečom to svedčí. Musíme povedať, že kolaborácia s Akonom posúva Tattle Tales do vyššej úrovne.

A čo znamená samotný názov? Tattle v angličtine znamená klebetiť, roznášať klebety, v niektorých textoch dokonca ohovárať. Tales sú rozprávky alebo príbehy. A teda, názov nového Tekashiho CD môžeme preložiť ako roznášanie príbehov, prípadne roznášanie klebiet alebo klebetné rozprávky. Význam asi chápeme všetci. Daniel bol, je a zrejme aj bude cieľom mnohých príbehov, debát či konšpiračných teórií. Ľudia o ňom hovoria často a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo zmeniť.

Tekashi má mexické korene, čo potvrdzuje aj vo svojej hudbe. Okrem angličtiny vie plynulo po španielsky, je to jeho rodná reč. A rád to prenáša aj do svojho rapu, pričom je na mieste napísať, že ide o vhodné okorenenie, ktoré celú jeho prácu posúva niekam úplne inam. Napríklad to je počuť v skladbe YAYA, kde je španielčina naozaj zaujímavým prvkom. Celkovo, predovšetkým v Spojených štátoch amerických sme často svedkami toho, že sa angličtina pletie so španielčinou a niekedy aj ďalšími jazykmi, čo má za následok, že skladba je prinajmenšom na oko zaujímavejšia. Obsahovo ale taktiež nezaostáva, akurát pre určitú skupinuľ ľudí je náročnejšie španielčine, ktorá nie je u nás tak rozšírená ako angličtina, porozumieť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dame a P.A.T. posielajú neprajníkom odkaz, ktorý sa nedá rozchodiť

Akon nie jediným hosťom na albume Tattle Tales, na CD sa objavujú aj Nicky Minaj, s ktorou má Tekashi veľmi dobrý vzťah, okrem toho tam môžete počuť aj o niečo menej známych interpretov ako Smilez, Leftside alebo Lil AK. To, že nie sú takí populárni ako napríklad Nicky, ale nič neuberá na ich kvalite. 6ix9ine celý album poriadne premyslel, je to cítiť. Kto si myslí, že len kritizuje, útočí a snaží sa byť zaujímavý, tak je na omyle.

Faktom totiž je, že všetko čo uňho vidíme je do detailov premyslený marketing. Nemuseli by sme po podobné príklady chodiť ďaleko, nachádzajú sa aj v našich končinách ale nikoho nejdeme menovať. Jednoducho, 6ix9ine je charakter, 6ix9ine je brand a Daniel Hernandez je chalan, ktorý za touto „maskou“ skrýva.

Foto: Tekashi, profil na Instagrame

Odporúčame