Na čo si dávať pozor pri výbere nového auta? Toto určite neprehliadni!

Peugeot.

Peugeot 5008. Zdroj: Peugeot.

#Kúpa nového auta je vždy veľkou životnou investíciou. So svojím vozidlom pravdepodobne stráviš niekoľko najbližších rokov, a preto je dôležité, aby ti čo najviac vyhovovalo zo všetkých stránok. Poradíme ti, čo by si si mal všímať pri jeho výbere.

Rozhodni sa, aký typ karosérie chceš

Hneď na začiatku si ujasni, aké veľké auto vlastne potrebuješ. Máš dvoch väčších psov, ktorých chceš brávať so sebou na výlety, plánuješ v blízkej budúcnosti rodinu, alebo žiješ sám a stačí ti aj menej miesta? Ak máš rád komfort a hľadáš univerzálne auto na každý deň, tvojou voľbou môže byť SUV. Výhodou je, že sa nezľakne ani náročnejšieho terénu. Pokiaľ si človek so športovým duchom a rád šoféruješ, uprednostniť môžeš pre zmenu štýlový hatchback alebo vozidlo s karosériou kombi.

Mysli na veľkosť interiéru 

Dôležitým údajom pri výbere nového auta je veľkosť batožinového priestoru. Tá je úzko prepojená s typom karosérie. Pri menších mestských autách je štandardne menej ako 300 litrov. Veľké SUV a kombi môžu mať kufor s objemom viac ako 600 litrov. Pozornosť venuj aj miestu na zadných sedadlách, a to najmä v prípade, že vo svojom aute budeš často voziť viac ľudí. Všímaj si miesto na šírku, priestor na kolená, ale aj na hlavu.

Náš tip: Ak ti záleží na čo najväčšom vnútornom priestore, vyskúšaj modely s karosériou SUV. Vybrať si môžeš napríklad Peugeot 2008, 3008 alebo 5008. Zaujmú ťa štýlovým dizajnom, no zároveň vzdušným interiérom a veľkým kufrom. Peugeot 5008 je dokonca dostupný aj v 7-miestnej verzii.

Peugeot.
Peugeot 5008. Zdroj: Peugeot

Náklady na spotrebu sú veľmi dôležité

Rozhodujúcim faktorom pri kúpe vozidla býva často spotreba paliva. Platí, že naftové motory ju majú o niečo nižšiu ako benzínové. Na druhej strane, benzínové motory ťa potešia hladkým chodom a príjemným zvukom. Ak sa rozhodneš pre moderné SUV Peugeot, vyberať si môžeš spomedzi výkonných a úsporných benzínových 1,2 PureTech alebo naftových 1,5 BlueHDI motorov. Tie sú navrhnuté tak, aby mali čo najnižšiu spotrebu paliva a emisie, takže nevytvárajú nadmernú záťaž na životné prostredie.

Náš tip: Pokiaľ túžiš po maximálnej úspore paliva, za zváženie stojí aj auto s hybridným pohonom. Peugeot 3008 Plug-in Hybrid je dostupný s pohonom 4 x 4, ohúri výkonom až 300 koní a v 100 % elektrickom režime prejde až 64 kilometrov. Ak ho budeš pravidelne nabíjať, môžeš jazdiť so spotrebou len 1,4 l/100 km. 

NAKONFIGURUJ SI VLASTNÝ PEUGEOT 3008

Peugeot.
Peugeot 3008. Zdroj: Peugeot

Komfort na palube musí byť

Ak vo svojom aute budeš tráviť veľa času, všímaj si komfort interiéru. Pozornosť venuj sedadlám, materiálom či prístupnosti ovládačov. Modely Peugeot sú prepracované do posledných detailov. Nájdeš v nich nielen kvalitné materiály, ale i pohodlné sedadlá, dostatok priestoru a mnohé unikátne prvky – napríklad prístrojový panel i-Cockpit.

Moderná doba si vyžaduje trendové technológie

Moderné technológie zvýšia bezpečnosť a prispejú k lepšej jazde. Zameraj sa na to, či je auto vybavené adaptívnym tempomatom, systémom na udržanie v jazdnom pruhu alebo parkovacou kamerou. Autá od Peugeot si môžeš spárovať s aplikáciou v smartfóne, v ktorej je možné sledovať rôzne zaujímavé dáta. Pri elektrických verziách si dokážeš na diaľku skontrolovať dojazd, stav nabitia, spustiť klimatizáciu a kúrenie.

Náš tip: Práve elektromobil je v súčasnosti populárnou verziou. Peugeot 2008 zoženieš nielen vo verzii s benzínovým a naftovým motorom, ale aj s čisto elektrickým pohonom. Elektrický Peugeot e-2008 má dojazd až 345 kilometrov a batéria sa z 0 na 80 % nabije už za 30 minút.

Peugeot.
Peugeot 2008. Zdroj: Peugeot

Ponuka, ktorá sa neodmieta

Rozmýšľaš nad tým, že si spravíš radosť štýlovým, úsporným a technológiami nabitým SUV PeugeotTeraz na to môžeš využiť výhodnú ponuku! Pri kúpe modelov Peugeot 2008, 3008 a 5008 získaš odkupný bonus za tvoje staré auto až do výšky 2 500 eur, dvojnásobne výhodné financovanie a predĺženú 4-ročnú záruku. K elektrickým verziám navyše dostaneš nabíjaciu kartu s kreditom 600 eur úplne zadarmo.

VIAC O SUV MODELOCH PEUGEOT

Peugeot.
Zdroj: Peugeot

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Peugeot.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame