Na celosvetovú krízu reagujú aj známe osobnosti: Požiare v Amazonskom pralese už nemôžeme ignorovať

Zdroj foto: wikimedia commons/ Leosanchez2011

#Počas roka 2019 zaznamenal svet enormné množstvo požiarov, medzi ktorými nedávno rezonovali práve tie na ruskej Sibíri.  Aktuálne už niekoľko týždňov horí Amazonský prales, ktorý mnohí nazývajú „pľúca Zeme“. Táto vážna situácia nenecháva chladnými ani influencerov, ktorí reagujú na sociálnych sieťach mnohými príspevkami. Okrem zahraničných celebrít sa pridávajú aj slovenské a snažia sa aspoň prostredníctvom vlastného vplyvu informovať ľudí o tejto vážnej situácii.

Zo zahraničných celebrít spomeňme Leonarda DiCapria, ktorý sa už niekoľko rokov aktívne zaujíma o environmentálnu situáciu a vo svojom príspevku na Instagrame ponúkol svojim priaznivcom aj tipy na to, ako pomôcť situácii v Amazonskom pralese a sledovateľov o aktualitách pravidelne informuje.

Na Slovensku reagovala postom Martina Horňáková alias Moma, ktorá len pred pár dňami avizovala Eko výzvu, počas ktorej sa snaží spolu so svojimi sledovateľmi napríklad znížiť využívanie plastov alebo využívanie elektriny.   

Svojským spôsobom na problém reagovala aj Čistá duša – profil tvoriaci slovné hračky na instagrame. Symbolicky pridala slovnú hračku s tematikou tohto problému a v popise nám priblížila svoje obavy.

Koľko influencerov sa však ešte musí ozvať, aby začali situáciu brať vážne všetci?


Chceš si zájsť na poriadnu rapovú šou?
Odporúčame krst hip-hopového objavu Bokiho. Lístky nájdeš na Predpredaj.sk!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame