Momo a Frayer Flexking – Vlci. Skladba, ktorú chceš počuť: Nikto nás nemôže skrotiť

Pri mne sú všade moji vlci, vyjeme na nebo o pol noci, rátame s tým, že keď príde deň tak som ja im a oni mne na pomoci. Slová, ktorými začína song Vlci, o ktorom bude reč v tomto článku. Momo na svojom novom albume MXI alebo ak chcete M11, spojil sily s mladým rapperom Frayerom Flexkingom a vznikol track, ktorý sa rozhodne oplatí vypočuť. 

Momov nový album bol dlho očakávaný, po tom, čo minulý rok vydal CD EXTRAS, teraz dal von ďalší hudobný projekt s názvom MXI. A na YouTube sa objavila skladba Vlci, kde sa okrem Moma objavuje aj slovenský rapový prospekt Frayer Flexking. Pre niekoho je Frayer kontroverznou postavou našej scény, ale čo sa týka hudby ako takej, je objektívne napísať, že sa posúva dopredu míľovými krokmi a okrem zaujímavého prejavu pridáva aj prirovnania či metafory, ktoré ľudia môžu spoznať vďaka pop kultúre.

Napríklad, spomína Geralda, pričom milovníci kníh, seriálov či videohier vedia, že je reč o Geraldovi z Rivie, ktorý je hlavnou postavou série Zaklínač. Okrem toho, počujeme aj názov Peaky Blinders, čo je jeden z najlepších seriálov, aké kedy vznikli a v podstate sa jedná o dianie v birminghamskom gangu, ktoré sa ďalej rozvíja. Dôležitá je lojalita a ťahanie za jeden koniec povrazu. To sú charakterové črty, na ktoré netreba zabúdať, práve naopak.

Tak isto ako vo vlčej svorke. Inak, zaujímavosťou je, že sa našli ľudia, ktorí track Vlci spojili so slovenským hokejovým klubom Vlci Žilina. Zatiaľ spojenie medzi Momom, Frayerom Flexkingom a žilinskými Vlkmi neprebehlo, ale ktovie, či do budúcna nebudeme svedkami niečoho podobného. Táto skladba má totiž potenciál na to, aby znela aj na hokejových štadiónoch. A vieme si živo predstaviť, že by mohla dostávať divákov do varu. Nikdy nehovor nikdy, necháme to však na iných.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rap a spev. Sergei Barracuda a Adam Mišík vytvorili skladbu k českému filmu BANGER

Frayer Flexking ešte spomína aj zbieranie kontaktov ako v seriáli Pokémon, ktorý určite všetci z vás poznajú. Je na mieste napísať, že kombinácia tradičnejšieho rapového prejavu v podobe Moma a novej školy v podaní FF je zaujímavou kombináciou, ktorú podľa prvých reakcií cenia aj samotní ľudia. Skladbu si na YT pustilo počas prvých hodín viac ako 30 tisíc ľudí, pričom toto číslo bude určite ďalej stúpať.

Momov album MXI je v týchto dňoch predaji a ak ste váhali, či si ho zaobstarať, možno aj táto skladba vás presvedčí o tom, čo urobiť. Každopádne, môžete rátať s tým, že čoskoro sa na našom webe môžete tešiť na analýzu albumu MXI v pravidelnej rubrike Na prvé počutie. Ešte s tým ale chvíľu počkáme.

Dodajme, že kvalitu celého songu posúva ďalej aj videoklip, ktorý zapadá do atmosféry tejto skladby a pôsobí ako doplnok celého hudobného produktu.

Foto: Momo, profil na Instagrame Momo

Odporúčame