Čerstvý sneh, lyžiarske hviezdy a super ceny na začiatok sezóny: Mölli volá!

foto: Schultz-ski.at

Prašan je späť! Mölltalský ľadovec ponúka už teraz tie najlepšie podmienky na zimné športy. V jedinej ľadovcovej oblasti Korutánska preto trénujú profesionáli z Nemeckého i Rakúskeho lyžiarskeho zväzu.

Nevyhnutnými prísadami pre ideálnu lyžovačku sú nový sneh, výborne upravené zjazdovky a optimálne dopravné napojenie. To všetko ponúka svojim návštevníkom Mölli – jeden z ľadovcov s najvyššou zárukou snehovej pokrývky v Rakúsku. Zjazdovky s celkovou dĺžkou 17,4 kilometra sa nachádzajú vo výške od 2.108 do 3.122 metrov.

foto: Schultz-ski.at

Chýr o skvelých podmienkach sa nesie doďaleka: na Mölltalskom ľadovci sa na novú sezónu pripravujú medzinárodné lyžiarske hviezdy nielen z Rakúskeho (ÖSV), ale aj Nemeckého lyžiarskeho zväzu (DSV).

Mnohých lyžiarov priťahuje na Mölltalský ľadovec nielen možnosť stretnúť pretekársku elitu, ale predovšetkým aj jeho dobrá dostupnosť. Oblasť s vysokou zárukou snehovej pokrývky leží len asi 290 km od Mníchova. Lyžiari a snowboardisti tu majú k dispozícii celkovo 17 zjazdoviek, ku ktorým patria aj široké carvingové trate a najvyšší zjazd FIS v Korutánsku. Absolútne bombastické podmienky na Mölltalskom ľadovci nájdu aj fanúšikovia freeridingu.

„Mölli“, ako s láskou volajú Mölltalský ľadovec jeho fanúšikovia, ponúka perfektné zjazdovky pre začiatočníkov i pokročilých za podmienok, ktoré sú výhodné pre celú rodinu. Detská tarifa (50 % zľava z tarify pre dospelých) platí pre deti a tínedžerov od šesť do 18 rokov. Najmenší športovci do šesť rokov lyžujú bezplatne. V prípade rodín s viac ako dvoma deťmi vo veku od šesť do 18 rokov je skipas pre každé ďalšie dieťa do 18 rokov zdarma. Takáto ponuka nemá páru v celom Rakúsku!

foto: Schultz-ski.at

Čísla a fakty o Mölltalskom ľadovci

·       jediná ľadovcová lyžiarska oblasť v Korutánsku
·       sezóna od polovice júna do začiatku mája, 320 dní v roku
·       poloha od 2.108 do 3.122 m n. m.
·       celkovo 17 zjazdoviek (najvyššie položený zjazd FIS v Korutánsku)
·       Detská tarifa (50 % zľava z tarify pre dospelých) platí pre deti a tínedžerov od šesť do 18 rokov.

Najmenší športovci do šesť rokov lyžujú bezplatne. V prípade rodín s viac ako dvoma deťmi vo veku od šesť do 18 rokov je skipas pre každé ďalšie dieťa do 18 rokov zdarma.

Všetky informácie o Mölltalskom ľadovci nájdete na tejto internetovej stránke.

Odporúčame