Moderná platba mobilom a hodinkami: Zisti, ako na to a spoznaj viaceré výhody

Platba mobilom.

Zdroj: Unsplash

#Aj Slováci si čoraz viac zvykajú na moderné inovácie. Pri platení nielen v obchodoch už bežne využívame mobil a hodinky. V čom sú ich výhody a ako sa dá s nimi platiť?

Najbezpečnejší spôsob platby

Hotovosťou sa odporúča platiť vyslovene tam, kde sa to inak nedá. Na všetko ostatné sú tu iné možnosti a tou najbezpečnejšou sú práve smart zariadenia. Pri nákupe sa totiž obchodníkom neodosielajú údaje z platobnej karty, ale jej virtuálneho dvojčaťa – tzv. tokenu. Práve preto je doslova nemožné zneužiť údaje na karte. Lenže dnes ju ani fyzicky nepotrebuješ mať v ruke. Zaplatiť môžeš jednoducho mobilom či hodinkami, vďaka čomu nemrháš v obchode časom.

Skús to cez Google Pay

Google pozná každý z nás a slúži dokonca aj na platenie. Ako na to? Aplikáciu si jednoducho stiahneš z Google Play (app store pre operačný systém Android) a pridáš svoju platobnú kartu do mobilu. Jej vkladanie do terminálu tak odteraz môže byť minulosťou a aj svoju peňaženku môžeš nechať doma. Pri platení si jednoducho vytiahneš iba smartfón. Pri sume do 20 eur ho stačí „prebudiť“ a pri vyššej platbe ho treba odomknúť heslom – aj to však ide rýchlo a  pohodlne.

Nakupovanie s hodinkami Garmin pay

Službu Garmin Pay pre svojich klientov u nás ako prvá spustila 365.bank. Na zaplatenie potrebuješ mať najskôr účet, ktorý ale môžeš mať úplne zadarmo. Okrem toho nesmú chýbať smart hodinky Garmin so zabudovanou NFC technológiou a mobilná aplikácia Garmin Connect, v ktorej si aktivuješ platbu hodinkami. Po pridaní platobnej karty môžeš začať ihneď nakupovať.  A čo je obrovskou výhodou platby hodinkami? Platiť s nimi môžeš, len keď ich máš na zápästí. Nikto tak nimi určite nezaplatí bez tvojho vedomia. Treba dodať, že raz za 24 hodín, alebo keď si ich dáš z ruky dole, musíš zadať 4-miestny bezpečnostný kód. Za platby nielen hodinkami ti 365.bank navyše vráti peniaze z nákupu u vybraných obchodníkov cez program Peniaze S5.

Garmin hodinky.
Zdroj: Unsplash

Ako funguje Apple Pay?

Potrebuješ na to buď iPhone, alebo hodinky Apple Watch. Po pridaní karty do svojho zariadenia a aplikácie Wallet je už samotné platenie úplne jednoduché. Stačí iba priložiť mobil alebo hodinky k bezkontaktnému platobnému terminálu a následne potvrdiť platbu cez Touch ID, Face ID alebo kódom pri Apple Watch. Ide o bezpečný spôsob, pri ktorom sa číslo tvojej karty nikdy neukladá v tvojom zariadení a Apple nikdy nezdieľa čísla tvojich kariet s obchodníkmi.

„Na svojich mladých klientoch vidíme veľký sklon k platbám prostredníctvom Apple Pay, pričom táto služba je u ľudí vo veku do 25 rokov až dvojnásobne populárnejšia než Google Pay. Zaujímavosťou je, že s narastajúcim vekom sa bilancia otáča práve v prospech Google Pay. Toto rozloženie môže súvisieť so statusom, na ktorom si mladí vo svojom veku zakladajú,“ povedala Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Aj na Slovensku sa dá využiť Fitbit pay

Ďalší spôsob platby je cez aplikáciu Fitbit pay. Ako prvá ho na Slovensko taktiež priniesla 365.bank. Potrebuješ mať smart hodinky Fitbit podporujúce NFC platby a môžeš začať nakupovať všade tam, kde akceptujú bezkontaktné platenie. Stačí ich znovu len priložiť k terminálu a zaplatiť do minúty od zavibrovania hodiniek. Nečakaj žiadne poplatky, je to úplne zadarmo a nemusíš byť v momente platby ani pripojený na internet – k dispozícii máš  10 platieb v offline režime.

Sponzorovaný obsah pripravený v spolupráci s 365.bank.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame