Miluješ leto, festivaly a elektroniku? Toto sú akcie, ktoré by si na Slovensku rozhodne nemal(a) zmeškať

Foto: Matty Adame/Unsplash.com

#Sezóna letných festivalov je tu. Nadšenci elektronickej hudby určite už majú kúpené lístky na tie najväčšie festivaly elektronickej hudby, akými sú napríklad Ultra, Creamfields, Mysteryland, Tomorrowland a mnoho mnoho ďalších. Ak si prepásol niektoré z nich a festivaly sú u`z vypredané, nevadí. Za elektronikou nemusíš cestovať niekam ďaleko. Aj u nás je množstvo takých, ktoré by si toto leto určite mal navštíviť.

EDMANIA OPEN AIR

Festival so srdcom, ako ho prezývajú, sa tradične koná 21. a 22. júna v Expo Center Trenčín. Organizátori tento rok nenechali nič na náhodu a pozvali sem svetoznáme EDM hviezdy. Tešiť sa môžeš napríklad na producentov, ako sú Afrojack, W&W, Cosmic Gate, Watermät, Zonderling, Coone, Ummet Ozcan, Dlugosh, Nifra či Future Code. Tak šup – šup kupuj vstupenky, aby si to ešte stihol.

Open Summer party

Existuje snáď lepší spôsob otvorenia leta ako na skvelom festivale? Letnú sezónu môžeš odštartovať pokojne aj na Open Summer party v Moteli Kamenec. Jednoducho tu nesmieš chýbať. Predstaví sa tu totiž headliner Mr. Groove Kryder či najžiadanejší DJ na Slovensku EKG. 28. a 29. júna si teda užiješ skvelú letnú party.

EDM SunLand

Leto je najlepším obdobím na festivaly pod holým nebom. Do svojho zoznamu plánovaných udalostí by si si 28. júna určite mal zaznačiť aj EDM SunLand. Tešiť sa môžeš najmä na slovenských DJ-ov, akými sú Milan Lieskovsky, Johnny De City, Lady Sue, ale aj množstvo ďalších mien.

Teatro Ľadovo Fest

Koncom júna na letisku BoľkovceLučenci zažiaria talianske hviezdy progressive housu Merk & Kremont. Vystúpi však aj obľúbený slovenský DJ a producent Mairee. Tak zober partiu kamošov a už 29. júna si užite obrovskú party na Ľadovo Feste. 

Four:Tune Festival

Čo môže byť lepšie ako spojiť dokopy festival a charitu? Zabávaš sa a prispeješ na dobrú vec v jednom. Tvoje peniažky poputujú totiž do organizácie Liga za duševné zdravie a okrem toho sa môžeš dosýtosti vyskákať na skvelú hudbu v kláštore v Bzovíku. Maj teda na pamäti dátum 12. – 14. júla.

Basement Festival

V zaujímavom prostredí komárňanskej Pevnosti, o ktorej sme dokonca písali aj článok, sa bude medzi 18. a 20. júlom konať už tretí ročník Basement Festivalu. Oproti tým minulým sa line-up rozšíril do niekoľkých žánrov, vystúpia tu tak aj hip-hopové projekty ako WWW a Prago Union. Okrem toho tu zahrá aj Koven z UK, maďarský Savage alebo DJ EKG. Vstupenky na tento zaujímavý festival nájdeš na Predpredaj.sk.

SunDance Open Air

Jeden z najväčších open air festivalov tanečnej hudby na Slovensku sa koná na Zemplínskej Šírave 19. a 20. júla. Čaká ťa tu až päť skvelých stagov a množstvo dobrých interpretov elektronickej hudby. Čo je lepšie ako sa plaviť na loďke okolo nádhernej Šíravy s drinkom v ruke a skvelými DJ- mi, ktorí hrajú podľa tvojho gusta?

BeeFree

Už 21. rok sa cez leto bude konať festival BeeFree v Bratislave – najstarší festival elektronickej tanečnej hudby na Slovensku. 26. a 27. júla si ho užiješ v parku Edison plnými dúškami.

Ibiza Sun Sensation

Mesto Martin zachváti vlna elektronickej hudby. Ďalší zaujímavý open air festival sa uskutoční 30. augusta, priamo na kúpalisku SUNNY MARTIN. Tri scény, bazénová párty, palmy a trstinové bary prinesú aj na Slovensko aspoň aký taký závan exotiky. Vieš si predstaviť ešte lepší spôsob, ako ukončiť leto? Ja teda nie.

Vstupenky na rôzne festivaly a koncerty vždy nájdeš na Predpredaj.sk!

Odporúčame