Kto je Curtis, Rytmusov najbližší boxerský súper? Miliónové hity, drogová závislosť, ale aj účasť v reality show

Foto: @curtis4ker, @rytmusking Instagram

#Organizácia Fight Night Challenge organizuje už zanedlho svoj tretí galavečer, na ktorom opäť nebudú chýbať okrem profrsionálnych fighterov aj hviezdy rapovej scény. A to nie iba tej domácej. Zastúpenie bude mať aj maďarská hudba a to v podobe Curtisa, ktorý ale pre väčšinu Slovákov predstavuje veľkú neznámu.

Úprimne sa ani nečudujeme, maďarská hudba k drvivej väčšine slovenských poslucháčov nepreniká zásadným spôsobom, preto je 33-ročný Curtis (občianskym menom Attila Széki) pre domácich fanúšikov neznámym pojmom. Vo svojej krajine však partí medzi najväčšie hviezdy nielen hudobnej scény, ale aj celého maďarského showbiznisu.

Profesionálny futbalista prechádza k hudbe

Attila síce nikdy zápas v bojových športoch nezažil, no box mu nie je cudzí a vo svojej podstate je profesionálny športovec, čo rozhodne nie je zanedbateľný základ pred prvou boxerskou skúsenosťou. Už ako tínedžer dostal Széki šancu a debutoval v najvyššej maďarskej futbalovej súťaži za FC Újpest. Svojimi výkonmi si zaslúžil profesionálnu zmluvu, no do veľkého futbalu v princípe nikdy nenazrel, keďže nasledovalo len niekoľko hosťovaní a bodku tomu dalo vážne zranenie kolena.

Práve počas nútenej prestávky mal Attila viac času venovať sa svojmu koníčku, ktorým bol rap. Nahrávať začal pod umeleckým menom Curtis a jeho prvým veľkým singlom bol Újpest a negyedem, ktorý obohatil o videoklip (objavil sa v ňom napríklad aj Ganxsta Zolee – legenda maďarskej scény).

Jeho prvý plnohodnotný album niesol názov Curtismánia, na ktorom nájdeme bez bonusových trackov dokopy 18 skladieb (z toho 4 skity) a vo veľkej miere sa na ňom podieľal s ďalším raperom, ktorého meno je BLR. Spolupráca týchto dvoch interpretov priniesla aj v budúcnosti maďarskej scéne veľké množstvo známych hitov.

Zásadné spojenie Curtis-Majka

Niektorí interpreti si svoju slávu postavili primárne na vlastných singloch, iným zase viac sedela práca s parťákom. Pri Curtisovi môžeme konštatovať, že zásadné obdobie svojej hudobnej kariéry prežíval práve v rámci veľmi dobre fungujúcej spolupráce s raperom, ktorý si hovorí Majka (na maďarskej rapovej mape známy pojem). Najúspešnejšie Székiho hity sa zrodili práve z tejto kolaborácie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gabryell láka na svoj sólový album: Týmto vás dostane do varu

Ich spoločná kariéra sa začala v roku 2011 a skladba Bomba Vagy Bomba je ich prvý spoločný veľký hit štartujúci ich cestu za úspechom. Netrvalo dlho a prišiel singel Belehalok, vďaka ktorému sa im dostalo veľkej národnej popularity a pozornosti.

Drogová závislosť ho zocelila

Curtis si v priebehu rokov dokázal vybudovať solídnu raperskú, ale dá sa povedať aj spevácku kariéru, počas ktorej zažil niekoľko úspechov. Ako to ale býva, úspechy občas vystriedajú aj pády – jeden z najväčších zažil Attila v roku 2018, keď sa po dlhom období rozpadla jeho spolupráca s Majkom. Už prvotné informácie hovorili o Curtisových drogových problémoch.

Ako sa neskôr ukázalo, zvesti boli pravdivé a Attila naozaj v súkromí bojoval so závislosťou, o ktorej sa neskôr otvorene rozrozprával aj pre televíziu RTL. Závislosť sa mu ale podarilo prekonať a v konečnom dôsledku sa vrátil späť do celebritného kolotoča silnejší a zocelený. Fanúšikov veľmi potešila aj správa, že sa vracia k tvorbe so svojím parťákom Majkom.

Účasť v reality show a opätovný rozpad spolupráce s Majkom

Hudobník sa okrem iného predstavil aj v maďarskej obdobe televíznej reality show Survivor, ktorú poznajú aj fanúšikovia na Slovensku. Svoju bojovnú povahu dokázal aj na tomto fronte, keď sa dokázal prepracovať až do finále. Aj tento aspekt jeho povahy určite bude hrať rolu počas zápasu, ktorý podľa všetkého pre Rytmusa nebude prechádzka ružovou záhradou.

Okrem toho však fanúšikov v poslednom období opäť zasiahla správa, že na oko fungujúca spolupráca Curtisa a Majku s kvalitnou hudbou a vypredanými shows už nie je realitou. Všetko to začalo tým, že sa Curtis neobjavil na spoločnom koncerte a fanúšikovia okamžite prišli s teóriami, že spadol do drogového sveta. Ako sa však ukázalo, tentokrát neboli klebety pravdivé a nestoja za rozpadom populárnej dvojice.

Za ich rozkmotrením mali byť skôr osobné nezhody, pričom Curtis v interview popisoval, že sa cítil byť prehliadaný a odsúvaný na druhú koľaj, pričom vyvrátil stigmu okolo drog a závislosti. Podľa jeho slov už v spolupráci pre spomínané dôvody pokračovať nemohol a nevedel by takto ďalej fungovať.

Všetko tak nasvedčuje tomu, že Széki bude na zápas s legendou slovenského hip-hopu pripravený a fanúšikovia sa môžu tešiť na zaujímavú medzinárodnú konfrontáciu dvoch úspešných interpretov. Obaja berú tento zápas ako výzvu.

„Tento zápas beriem ako pravidelnú verejnú výzvu a proces k nejakému finále, ktorým to celé ukončím. Iný bude v tom, že súper je ťažká váha a je aj o dosť vyšší. Bude to nová skúsenosť. Zameriavam sa na to, aby som bol dobrý po fyzickej a mentálnej stránke, lebo o ničom inom to u hobby boxera nie je,“ odpovedal Rytmus na otázky pred jeho štvrtým zápasom.

Príď si vychutnať jedinečnú boxerskú šou 27.12.2022 do Zoner BOBYHALL v Brne!

Odporúčame