Mestské umenie, ktoré sa rozžiari pri daždi: V Žiline plánujú zaujímavý projekt

Youtube

#Mestá sa počas dažďa často menia na sivé a ťažobné miesta, z ktorých chce človek čo najrýchlejšie preč. Zmeniť by to chceli v Žiline, kde plánujú projekt umenia na chodníkoch, ktoré sa objaví práve v momente, keď na ne naprší.

Celý projekt je vytvorený špeciálnym sprejom, ktorý sa objavuje pri kontakte s vodou a tým pádom sa objavia rôzne nápisy, kresby, alebo čokoľvek, čo autor chcel povedať. Ľudia z prostredia kultúrneho centra Žilina – Záriečie, ktoré sa na projekt snaží získať finančnú podporu v rámci komunitných grantov, zároveň vytvorili video, ktoré využíva zábery Žiliny a ilustračné zábery „daždivého umenia“.

„Cieľom nášho projektu je vyvolať úsmev, myšlienku alebo nečakaný rozhovor. Keď je sucho, nič nie je vidieť, no keď zaprší, objaví sa umelecké dielo. Inšpiráciu budeme čerpať od obyvateľov a do procesu dizajnovania zapojíme deti, mládež, dospelých aj dôchodcov. Zozbierané nápady budú spracované umelcami do atraktívnych dizajnov, ktoré sa objavia na chodníkoch nášho mesta,“ sľubujú autori. Podporiť takýto projekt sa dá mimochodom veľmi jednoducho – bezplatnou sms-kou.

Potrebujeme vašu podporu

Páčilo by sa vám viac umenia v uliciach Žiliny? Zahlasujte za náš projekt a pomôžte nám priniesť do nášho mesta umenie viditeľné len za dažďa. Navštívte http://www.komunitnegranty.sk a dajte svoj hlas žilinskému projektu Usmej sa, prší!Ďakujeme za vašu podporu a šírenie videa.

Uverejnil používateľ Stanica Žilina-Záriečie Streda 9. novembra 2016

Odporúčame