Máš poslednú šancu si ich pozrieť: Ponáhľaj sa, tieto filmy a seriály v júni už na Netflixe neuvidíš

Photo by Thibault Penin on Unsplash

#Netflix sa pomaly, ale isto stal súčasťou života väčšiny z nás. Žiadna streamovacia spoločnosť sa nemôže pochváliť takým množstvom obsahu, ako práve táto. Spolu s absenciou reklám a filozofiou zverejňovania všetkých epizód série naraz, patrí Netflix bezpochyby na piedestál. Veď ako inak by sme vyplnili čas, ktorý sme inak mohli venovať učeniu či práci?

Popri originálnej tvorbe tento streamovací gigant ponúka svojim predplatiteľom stovky nových filmov, no i starších a osvedčených klasík. Práva na vysielanie však nakupuje len na obmedzený čas. My ťa budeme každý mesiac informovať o tom, ktoré filmy a seriály by si si mal pozrieť čo najskôr, keďže buď v priebehu, alebo na konci mesiaca sa s nimi definitívne rozlúčiš.

Netflix (foto: Marvin Meyer/Unsplash.com)

Začiatkom mája prebehla na Netflixe pomerne veľká kosba titulov, kedy sme sa museli rozlúčiť s takými peckami, akými nepochybne sú Čeľuste, Čokoláda, 007: Zlaté oko, Anglický pacient, The Notebook či Watchmen. Ktoré to ale budú tentokrát?

Most do krajiny Terabithia (19. máj)

Celovečerný film, ktorý ťa s najväčšou pravdepodobnosťou rozplakal, keď si ešte patril k tomu mladšiemu obecenstvu. A čo si budeme klamať, slzy na krajíčku by si mal aj dnes. Tak prečo si ho ešte raz neoživiť v pamäti?

Mimi šéf (22. máj)

Alebo The Baby Boss, ak chcete. Navonok síce pôsobí ako milé bábätko, ale vo svojom vnútri je to skúsený biznismen posadnutý obchodnými úspechmi. Pracuje pre organizáciu BabyCorp a jeho hlavným poslaním je zistiť, prečo deti prehrávajú na trhu rodičovskej lásky.

Kým lásky k deťom ubúda a podiel BabyCorp na trhu klesá, o to rýchlejšie rastú výsledky konkurenčnej spoločnosti Šteňa a. s. Tá namiesto detí presadzuje do rodín malých chlpatých domácich maznáčikov. Príjemná animovaná oddychovka, ktorej by si mal dať šancu.

Southpaw (24. máj)

Film rozpráva o boxerskom majstrovi v kategórii ľahkej váhy, Billym Hopeovi. Ten, rovnako ako väčšina boxerských otcov, trpí najmä doma, kde nie sú nadšení jeho výzorom po každom zápase v ringu. Smrť jeho manželky na ňom zanechá vážne následky spojené s hlbokou depresiou.

Billy stráca kondíciu, prestíž, ale najmä zdravý rozum a nakoniec aj svoju milovanú dcérku. Až po sebareflexívnych cestách do svojej mysle si uvedomí pravé hodnoty a začne o dcérku bojovať. Pokiaľ si tento projekt nevidel, určite to rýchlo naprav.

West Side Story (31. máj)

Pôvodná filmová verzia z roku 1961, ktorá patrí k zlatým klasikám svetovej kinematografie. Newyorská časť West Side je miestom neutíchajúcich konfliktov dvoch znepriatelených gangov. Tony, ktorého kamarát Riff priviedol medzi Tryskáčov, sa zamiluje do Marie, ktorá je sestrou vodcu Žralokov.

Ten nepripúšťa, že by jeho sestra mohla mať priateľa, ktorý nie je z jeho gangu. Filmová adaptácia legendárneho broadwayského muzikálu Leonarda Bernsteina získala 10 Oscarov. A rovnako si získa aj tvoje srdce.

Sword Art Online (1. jún)

V roku 2022 bola vynájdená technológia „NerveGear“, ktorá nositeľovi dovoľuje vstúpiť do hernej virtuálnej reality. Prvý hrou tohto druhu je Sword Art Online, ktorej 10 000 kópií bolo takmer ihneď vypredaných. Jedným z majiteľov tejto hry a hlavným hrdinom príbehu je Kirito, ktorý po krátkej dobe v hre zisťuje, že tlačidlo pre „log-out“ v hre chýba.

Nejedná sa však o chybu, ale o úmysel tvorcu tejto hry a nové technológie. Z novej zábavy sa tak stáva hra smrti v okamihu, keď sa hráči dozvedia, že smrť v hre znamená smrť aj v reálnom živote a jediným únikom je dokončenie všetkých 100 levelov. Skvelá záležitosť pre každého fanúšika anime.

Ďalšie filmy a seriály

Bill Nye, the Science Guy (seriál) – 15. máj
Bluebeard (2017) – 15. máj
Bowie: The Man Who Changed the World (2016) – 15. máj
City of Trees (2015) – 15. máj
Piya Behrupiya (2017) – 15. máj
The Truth Is in the Stars (2017) – 15. máj

Benders (seriál) – 19. máj
Gunpowder, Treason & Plot (seriál) – 19. máj
Killer Kids (seriál) – 19. máj

An Hour to Save Your Life (seriál) – 22. máj
The Joy of Techs (seriál) – 22. máj

Grand Designs (seriál) – 23. máj
Full Force Nature (2006)  – 26. máj

Disney Animation Collection: Vol. 1-4 (seriál) – 1. jún
Cromo (seriál) – 1. jún
Love Bird (seriál) – 1. jún
Jamie & Jimmy’s Food Fight Club (seriál) – 5. jún

Zdroj: whats-on-netflix.com, vulture.com, csfd.cz
Odporúčame