Stačí už len málo: Slovensko môže mať ďalšieho zástupcu v UFC, má to však jeden háčik!

Martin Buday

Martin Buday je v UFC (Zdroj: Instagram/badysbjj)

#Ľudovít Klein je v súčasnosti jediným slovenským reprezentantom v najlepšej MMA lige sveta, UFC. Tam má vyrovnanú bilanciu 1-1, keď  naposledy nestačil na Američana Trizana a podľahol mu na body. V hre o UFC je ale aj jeho tímový kolega z trnavského SFG Martin Buday. Slovenský ťažkotonážnik má naplánovaný zápas o zmluvu v októbri. Ten je ale významne ohrozený Budayovým najbližším súbojom.

Najprv titulák

Sľub, že Martin Buday nastúpi v jeho najbližšom zápase o titul ťažkej váhy, prišiel zo strany vedenia Oktagonu ešte v roku 2019. Odvtedy mal Badys veľké zdravotné komplikácie. Titulový zápas s Mikhailom Mokhnatkinom bol zrušený pre Budayovu nákazu koronavírusom a na Oktagone 23 s Kamilom Mindom pre Martinovo zranenie.

Zápas s Mindom zostáva však v platnosti a presunul sa na galavečer Oktagon 25. Buday a Minda zaobstarajú hlavný zápas večera, ktorého víťaz sa stane ďalším šampiónom najväčšej česko-slovenskej MMA organizácie. Obaja bojovníci majú skóre 7-1 a veľmi slušnú šnúru víťazstiev.

Tento súboj je vypísaný na 5×5 minút, čo bude premiéra pre oboch bojovníkov. Martin Buday nastúpi do zápasu po necelých 2 rokoch, kedy naposledy zdolal v septembri 2019 Daniela Dittricha. So zápasovým tempom je na tom o dosť lepšie jeho poľský súper, ktorý naposledy zápasil na už spomínanom galavečeri Oktagon 23.

Pozvánka do DWCS

Budayov manažment Ruby Sports Entertainment sa postaral o uskutočnenie zlomového zápasu v Slovákovej kariére. Ten bude v rámci reality show Dana White’s Contender Series, v ktorej víťazi jednotlivých zápasov dostanú zmluvu od UFC. Súperom Martina bude doposiaľ neporazený Hugo Cunha a ich duel prebehne 12. októbra spolu s ostatnými zápasmi reality show.

To sú necelé 4 mesiace po Budayovom titulovom zápase s Mindom. Problémom je, že ak Martin proti Poliakovi prehrá, žiadny zápas o zmluvu s UFC sa neuskutoční. Organizácia UFC je známa tým, že sa do nej nikto nedostal po poslednom prehratom zápase a rovnako sa zachová aj v prípade slovenského borca.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame