Marpo sa pripravuje na box s Vémolom. Bude favoritom?

Český rapper Marpo má dlhodobo záľubu v bojových umeniach, pričom najviac mu imponuje hlavne box. V ringu už v minulosti nastúpil proti Rytmusovi, teraz ho čaká MMA hviezda Karlos Vémola. Verte či nie, český interpret by mal byť proti svojmu športovému krajanovi favoritom.

Marpo ako favorit?

Prečo by mal byť Marpo proti Karlosovi Vémolovi, ktorý je profesionálny športovec, favoritom. Dôvod je prostý, český rapper sa popri hudobnej tvorbe dlhodobo venuje boxu, pričom absolvoval už aj seriózne zápasy. Najmedializovanejším duelom, ktorý má za sebou, bolo meranie síl v závere roka 2018, v ktorom v pražskej Lucerne porazil Rytmusa na body.

Teraz proti nemu stojí Karlos Vémola, hviezda českého MMA a jedna z hlavných tvárí organizácie OKTAGON MMA. Netreba zabúdať ani na to, že Terminátor, ako ho prezýva okolie, nastupoval aj v prestížnom UFC (tam nastúpil na šesť zápasov, z ktorých dva vyhral a v štyroch prípadoch odchádzal ako porazený) . Treba si ale uvedomiť, že sa jedná o zmiešané bojové umenia, a teda MMA.

A Karlos je typom fightera, ktorý svoje zápasy vyhráva na zemi vďaka svojim wrestlerským schopnostiam. Málokedy ho vidíme v akcii v postoji, necíti sa tam komfortne, pričom jeho boxerský prejav je často kritizovaný. Je otázne, ako sa Vémola dokáže pripraviť na boxerský zápas. Marpo, ktorý boxuje dlhodobo (a v rukách má poriadny dynamit), je práve preto posúvaný do pozície favorita.

Hlavný zápas karty

Obaja proti sebe nastúpia na turnaji OKTAGON UNDERGROUND, ktorý je na programe 21.mája 2022 v pražskej O2 Arene. Ako Marpo, tak aj Vémola, adresovali na adresu svojho súpera viaceré ostré narážky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kali a Peter Pann stále majú svoj sen. Takýto bude ich nový album!

„Ja na svoj prvý postojový knockout čakám tridsať rokov. A ten teraz príde! Aby si sa nedivil, keď to bude už v prvom kole,“ odkázal Terminátor českému rapperovi. „Ku Karlosovej poznámke by som rád povedal: Daj tomu, milý Terminátor, ďalších tridsať rokov, a možno sa ti to podarí. K zemi pôjdeš ty,“ kontroval Marpo.

Jedná sa o kartu, na ktorej budú aj ďalšie silné mená nielen českej a slovenskej scény bojových športov. V boxe si sily zmerajú napríklad Dán Jonas Magard s Čechom Vaškom Sivákom, či Slovák  Samuel Krištofič (áno, Pirát) s českým bojovníkom Milošom Petráškom. OKTAGON UNDERGROUND je koncept, ktorý dáva dokopy nielen MMA, ale aj box, K1 či thajský box. Na rozdiel od toho, číslované turnaje OKTAGONU a OKTAGON PRIME sú podujatia, ktoré sú zamerané výhradne na zmiešané bojové umenia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)


OKTAGON MMA ohlásil na úvod apríla rozsiahlu tlačovú konferenciu s názvom OKTAGON TIME, kde by sme sa mali dozvedieť ďalšie podrobnosti. Tie sa budú týkať aj zápasu Marpa s Vémolom. Marpo má výrazné športové chúťky, po tom, čo ho uvidíme pod záštitou OKTAGON MMA, by sme ho mali vidieť v akcii aj v novej organizácii RFA (Real Fight Arena), kde by mal v tomto kalendárnom roku nastúpiť proti slovenskej MMA legende Iľjovi Škondričovi. Na toto meranie síl sa ale zameriame niekedy inokedy.

Photo credits: Koláž Rap G, Marpo profil IG, Rytmus profil IG

Odporúčame