Mapy Slovenska, aké si ešte nikdy nevidel: Pozri sa, ako vyzeralo tvoje mesto pred stovkami rokov

Photo by Andrew Neel on Unsplash

#Nebudeme si klamať, od strednej školy si sa do mapy pozrel iba preto, aby si si na GPS nastavil koncový bod svojej cesty. A vlastne sa ti ani nečudujeme, nájde sa len málokto, kto by vo voľnom čase surfoval len tak po mape a objavoval pre neho doposiaľ neznáme miesta. Teda samozrejme ak nepatríš ku generácii, ktorá prvýkrát objavila program Google Earth.

Bratislava. Zdroj: mapy.zoznam.sk

A práve spoločnosť Google ponúka azda najznámejšie mapy sveta (nerátajúc samotné GPS navigácie, ako Sygic či Waze). Aj tu máš možnosť vybrať si medzi klasickým zobrazením, alebo napríklad satelitným či terénnym. Rovnaké možnosti ponúkajú aj mapy od spoločnosti Zoznam. No to však nie je všetko.

KVÍZ Ako dobre poznáš Zoznam? Otestuj sa a ukáž všetkým, čo vieš o spoločnosti, ktorá položila základy slovenského internetu

Okrem vyššie spomínaných máš možnosť prepnúť si aj na Historickú mapu I., II. a III. Každá zobrazuje Slovensko v inom období a rozhodne ti učaruje. Tak sa rovno vyber na stránku a nájdi si, ako vyzeralo tvoje mesto. Šikovná zábavka na nedeľu, čo povieš?

Nitra. Zdroj: mapy.zoznam.sk
Zdroj: mapy.zoznam.sk
Odporúčame