Maľujúca česká starenka chytila svet za srdce: Slováci sa zatiaľ testovali, či by jej ešte rozumeli

#Začína sa víkend a to je čas na rekapituláciu. Čo všetko sme stihli, videli, zmeškali či čítali cez tento týždeň?  Prinášame vám prehľad toho najzaujímavejšieho z Hashtag.sk za uplynulých 7 dní.

České slová i babičky

Ovládnuť vo veku 91 rokov internetové média a sociálne siete, to chce skutočnú dávku originality. Podarilo sa to starenke z moravskej obce, ktorá už roky maľuje folklórne ornamenty na kaplnku v jej dedine. O jej práci sa písalo doslova na celom svete, Slovensko tak nebolo výnimkou.

Keď už sme pri bratoch Čechoch, kým svet pozeral na to, čo stvára babička z Moravy, my sme sa testovali, či ešte vieme trocha po česky. Náš kvíz, ktorý si vybral dve desiatky českých slov, sa stal najčítanejším článkom za posledný týždeň.

Od vietnamských trhov k návratu legendy

V našej tohtotýždňovej reportáži sme sa opäť vybrali do Česka a tiež do Berlína, kde sme si obzreli dve obrovské vietnamské tržnice. Ako to v nich vyzerá a prečo sú považované za mestá v meste?

Aaby sme sa nevenovali len Česku, v uplynulých dňoch sme sa tiež dozvedeli, ako vyzerá najlepšia slovenská architektúra posledného roka. Pohľad na moderné i trocha kontroverzné stavby skutočne stojí za to.

Retro nesmie chýbať

Medzi týždňovými témami samozrejme nechýbala ani hudba. Po dvadsiatich rokoch sa na scénu vracajú legendárne Trosky, ktoré na Slovensku odohrajú štyri koncerty. O to viac nás potešilo, že náš článok o nich bol zdieľaný samotnou kapelou na ich facebooku.

Z pikoškovej stránky sme sa tiež pozreli na to, ktoré spevácke hviezdy môžu hlasom i prejavom na pódiu vyzerať ako obri, no v skutočnosti veľa mlieka nevypili. Nechýbali ani ďalšie retro témy. Pamätáte sa na Divokého anjela? Tak určite vás bude zaujímať, ako vyzerá dnes Milagros. A zabrdli sme ešte hlbšie do archívu a vybrali niekoľko vtipných reklám z čias socializmu.

Užívajte si víkend a pri najbližšom prehľade sa vidíme opäť o týždeň v piatok!

Odporúčame