Mal skončiť ako Schumacher: Maximovi v životnom boji pomôže aj grant z Fondu pre budúcnosť športu

Vyznáš sa do športových pravidiel? (Zdroj: Pixabay.com)

S Maximom Kováčom sa osud nemaznal. Bol úspešný v stolnom tenise či squashi, no v sekunde sa jeho život zmenil. Nevzdáva sa a naďalej športuje. Jeho silný príbeh zaujal aj Komisiu Niké, ktorá mu z Fondu pre budúcnosť športu udelila grant vo výške 3500 €.

Zdroj: Niké

„Maxim je obrovský bojovník. Mal vážnu nehodu na lyžiach, ktorá sa mu stala v ten istý mesiac ako Michaelovi Schumacherovi. Lekári hovorili, že ak by bol o 10-15 rokov starší, z kómy by sa možno neprebral,“ opisuje Maximovu ťažkú životnú situáciu jeho tréner Petr Mík. V umelom spánku Maxim strávil štyri mesiace. Prognózy neboli pozitívne, no z najhoršieho sa dostal. A to aj vďaka športu.

Maxim sa s podporou rodiny a trénera stále snaží žiť aktívne. Okrem samotného športu podstupuje rôzne procedúry, chodí do kúpeľov, čo tiež nie je lacná záležitosť. „S osudom sa nechce zmieriť a šport mu veľmi pomáha vyrovnať sa s následkami pádu. Posilňuje, hrá ping-pong pláva a veľmi mu prospieva golf. Práve na golfové tréningy by sme chceli použiť grant z Fondu pre budúcnosť športu, pretože je to šport zameraný na celé telo a udržuje ho v stálej svalovej aktivite.“ Uzatvára Petr Mík.  

Šport nie je len o góloch či osobných rekordoch. Najdôležitejšie je zvíťaziť sám nad sebou, čo sa Maximovi darí, hoci to nemá vždy jednoduché. Ak aj tebe pripravil život ťažkú cestu, no nevzdávaš sa, prihlás sa do Fondu pre budúcnosť športu. Nahraj video, kde ukážeš svoje odhodlanie, nahraj ho na www.nikefondsportu.sk a možno  získaš potrebné finančné prostriedky na boj s osudom.

Fond pre budúcnosť športu vznikol z iniciatívy stávkovej spoločnosti Niké. Jeho cieľom je pomôcť amatérskym športovým klubom či nádejným talentom na rozvoj ich činnosť v tejto náročnej dobe. Niké na úvod vložila do Fondu 100 000 € a pridáva doň 1 cent za každý podaný tiket klientov. Raz za určité obdobie najlepšie zaslané videá odmení určitou čiastkou. Tú môže získať každý amatérsky športovec alebo klub. 

Zdroj: PR článok
Odporúčame