Majstrom Slovenska v NHL je žena! Pozri, ako dopadli MSR v elektronických športoch a youtuberský Ufest

Foto: Y-Fest

#500+ hráčov, 7 hier, tisíce návštevníkov a 4 sprievodné podujatia – takto vyzeral majstrovský víkend v refinery gallery.

Unikátne spojenie štyroch výnimočných podujatí ovládlo Bratislavu 5-7. októbra 2018. Herný turnaj Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch spolu s youtube festivalom Fanta UFest, technologickou výstavou Y-Tech a cosplay akciou Y-Con prilákala do refinery gallery viac ako 4500 návštevníkov.

Orange MSR 2018 priniesol okrem zaujímavých hier aj najväčšiu koncentráciu známych youtuberov a streamerov na jednom mieste. Viac ako 50 známych osobností (nielen) herného sveta sa postaralo o zábavu pre divákov priamo na mieste, ale aj doma počas sledovania online streamov. Na pódiu sa počas showmatchov a diskusií vystriedali zvučné mená ako- DeeThane, MenT, Naked Bananas, PPPeter, Matej Zrebný, Martin “Styko” Styk, Strapo a mnohí ďalší. Návštevníci mohli počas troch dní sledovať bohatý program na troch tematicky odlišných pódiách.

Foto: Y-Fest
Foto: Y-Fest

Sobotné pódium ovládla YCon cosplay súťaž. Na skvelé kostýmy súťažiacich sa prišli pozrieť priamo pred pódium stovky návštevníkov. Cenu za ten najlepší cosplay a zároveň možnosť reprezentovať Slovensko na Cosplay World Masters získala Julianet za svoj kostým Anchor z Clock Work Planet.

Majstrovské súboje v turnajových hrách predviedli tie najlepšie tímy a hráči zo Slovenska a Čiech. CS:GO sekciu jednoznačne ovládol tím Majestic Lions, ktorý vo finále prevalcoval tím eSuba. Po prvý krát sme spoznali Majsterku Slovenska v hre NHL, ktorou sa stala Lady Brunette. V hre League of Legends si prvé miesta opäť raz rozdali tímy eSuba a Majestic Lions, tentokrát v opačnom garde. Kráľom mobilnej hry Clash Royale sa stal CHIPY, zatiaľ čo v hre Hearthstone dominoval Vlčák77. Po prvý krát sme spoznali aj tých najlepších v hre PUBG. Majstrovský titul si odniesla zostava Alza Gaming. Šampiónom futbalových ihrísk v hre FIFA sa stal Mikysss1.

Foto: Y-Fest

Výlet do sveta youtuberov a “davové” šialenstvo spôsobil počas nedeľe príchod Goga, Menta, Anny Šulcovej, Lady Zika, Patra Bene, Duklocka, Mateja Zrebného, Adama Macha, Maja Semana a VláďaVideos na Fanta UFEST 2018. Tisíce fanúšikov prišli na stretnutie so svojou internetovou hviezdou. Diváci si mohli užiť zaujímavé diskusie, autogramiády, súťaže a kopec zábavy.

Orange MSR 2018 spolu s partnerskými podujatiami dokázal, že e-sport, technológie, cosplay a online svet sa tešia na Slovensku veľkej obľube. Už budúci rok na jar sa môžete tešiť na ďalšie zo sérií podujatí pod taktovkou organizátorov MSR.

Foto: Y-Fest

Pre viac info o ďalších festivaloch sledujte sociálne siete podujatia.

Zoznam víťazov MSR 2018 a Y-Con:

CS:GO:

1. miesto – Majestic Lions

2. miesto – eSuba CS:GO

3. miesto – VENI VIDI VICI

League of Legends:

1.miesto – eSuba League of Legends

2. miesto – Majestic Lions

3. miesto – Inside Games

Hearthstone:

1. miesto – Vlčák77_HS

2. miesto – Findan

3. miesto – RastaFish

PUBG:

1.miesto – Alza Gaming

2. miesto – ROG.eXtatus

3. miesto – Inside Games

NHL:

1. miesto – Lady Brunette

2. miesto – Maverick’s

3. miesto – Slovak Debko

FIFA:

1. miesto – Mikysss11

2. miesto – xxLukinho9xx

3. miesto – Riijk

Clash Royale:

1. miesto – CHIPY

2. miesto – MrCactus

3. miesto – Butimk

Cosplay súťaž:

  1. Julianet cosplay (Anchor – Clock Work Planet)
  2. Iuka Chan (Ann Takamaki – Persona 5)
  3. Tomivis (Legolas – Pán Prsteňov)
  4. cena divákov – Čača – (Team Valor Leader – Pokémon GO)
Zdroj: PR článok
Odporúčame