Majkovi Spiritovi sa nepáči rozpočet na príchod Pápeža: Nemal by skôr peniaze doniesť on?

Približne v polovici septembra príde na Slovensko Pápež František. Hlava katolíckej cirkvi je obrovskou svetovou osobnosťou, ale v našich končinách sa jej návšteva Slovenskej republiky nestretáva práve s pozitívnymi reakciami. Jedným z dôvodov je fakt, že po odchode Pápeža sa údajne majú sprísniť opatrenia, pričom to, že Pápež František príde, nie je práve najlacnejšou záležitosťou.

K celej situácii sa vyjadril prostredníctvom svojho profilu na sociálnej sieti Instagram aj Majk Spirit, ktorý sa už k aktuálnemu dianiu vo svete či na Slovensku vyjadruje na pravidelnej báze. Cení odozvu, nerieši negativitu, pričom zastáva názor, že treba mať na veci svoj vlastný pohľad. K tomu, že návšteva Pápeža bude stáť  približne 5 miliónov eur, Majk napísal: „Nemal by bohatý Pápež skôr priniesť 5 miliónov na chudobné Slovensko? Veď v tom Vatikáne tam celkom majú peniažky, či?“

Potom Speezy pridal na svoje IG story fotografiu zo zaplneného koncertu, ku ktorej napísal: „Spomienky na staré dobré časy, keď sme mohli hrať pre tisíce ľudí bez ombedzení. Toto leto vraj môže len Pápež.“ Toto úplne pravda nie je, pretože, aby sa ľudia zúčastnili stretnutia s Pápežom Františkom, budú môcť byť zaočkovaní a dodržať prísne nariadenia celej udalosti.

A Majk pokračoval: „Fakt sme sa vôbec nepoučili z celej tej pandémie? Nemocnice po celej republike sú v katastrofálnom stave, školy na tom nie sú o moc lepšie. Ale 5 mega na Pápeža, 2 mega na lotériu a podobné srandičky naši „pokladníci“ vždy nejak nájdu,“ rozohnil sa v rámci instagramového príbehu.

„Ako je toto fér napríklad voči onkologickým pacientom, ktorí prežívajú v podmienkach podobných väzeniu a nemajú peniaze na lieky? Alebo voči učiteľom, čo vychovávajú budúcu generáciu, ale platy majú tak smiešne, že aby to brali vážne, musia mať vnútornú motiváciu? WTF?“, zakončil svoj prehovor.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
YouTuberi, ktorí s prehľadom upratali rap: Duklock, Vidrail a Čmelákk varili bangre

Foto: Majk Spirit, profil na Instagrame Majk Spirit

Odporúčame