Majk Spirit sa nebojí hovoriť o kontroverzných témach: Nebojím dostáva klip

Pred niekoľkými dňami Majk Spirit uverejnil skladbu Nebojím, ktorá bola v mnohých smeroch z jeho pohľadu potrebná. Áno, ľudia si to možno ani neuvedomujú, ale niekedy v náročných časoch potrebujú počuť niekoho, kto ich chápe, kto vidí veci tak, ako skutočne sú, kto hovorí aj o témach, o ktorých ostatní radšej nehovoria, pretože je to takpovediac tenký ľad. Majk Spirit vydáva ku skladbe Nebojím videoklip.

Skladba, ktorú Majk Spirit vydal, a o ktorú sa produkčne postaral jeho dlhoročný kolega a kamarát DJ Grimaso, sa medzi ľuďmi začala šíriť veľmi rýchlo. V texte sa dá nájsť množstvo vecí, s ktorými sa dozaista mnohí poslucháči stotožnia. Ľudstvo sa nachádza v náročnom rozpoložení, pričom koniec nepriaznivej situácie je stále pomerne v nedohľadne. Čaká sa na vakcínu, ľudia chcú pracovať, chcú cestovať, chcú žiť.

Majk v piesni veľmi dobre povie, že najväčšou pandémiou je stres, ale o tom sa príliš nehovorí. Nejdeme sa miešať do geopolitickej a zdravotníckej situácie, ale možno to sami vidíte na svojom okolí, že koronavírus je síce nebezpečný, ale stres je ešte viac zničujúci. Každopádne, táto skladba sa tešila od prvých dní veľkému úspechu a Speezy sa rozhodol, že jej venuje aj videoklip.

Vizuál je kvalitný, čo sa natočenia týka, pričom celkový pocit, ktorý z videa k Nebojím ide by sa dal opísať ako jemný. Spirit rapuje, počuť Grimasov beat a do toho plynie príbeh na pozadí. K tracku sa Majk vyjadril aj na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. „Nebojím sa zaujať stanovisko aj v kontroverzných témach. Nebojím sa povedať svoj názor, aj keď viem, že bude u niektorých nepopulárny,“ začal Majk Spirit, ktorý je od začiatku svojej kariéry známy tým, že vo svojich textoch sa snaží ísť do hĺbky a jeho rap je vo viacerých ohľadoch uvedomelý.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ektor sa vráti a opäť rozbije scénu. Priority má teraz inde (NÁZOR)

„Nebojím sa robiť hudbu, ktorá nerobí veľké čísla, keď cítim, že je to správna vec. Neboj sa byť sám sebou, integrita je viac ako popularita,“ zakončil Majk. Integrita je viac ako popularita, veta, ktorá nielen pekne v slovenskom jazyku znie vo vašich učiach, ale taktiež, nad ktorou sa dá vo veľkej miere zamyslieť. Možno máte aj vy pocit, že žijeme v dobe, kedy sa ľudia často snažia na sociálnych sieťach zapáčiť iným, takým, ktorých ani nepoznajú, pričom v konečnom dôsledku to absolútne nedáva zmysel.

Čo sa hudby, ktorá vzniká o téme koronavírus, respektíve skladieb, ktoré reflektujú k súčasnej situácii vo svete, týka, tak väčšina raperov sa k tomu, čo sa deje vyjadruje iba okrajovo. Ono, na jednej strane sa to dá z marketingového hľadiska chápať. Na strane druhej, ľudia vedia veľmi oceniť, keď niekto načrie aj problematiky, ktorým chýba pozornosť.

Buďte sami sebou a nebojte sa, v tom má Majk Spirit pravdu. Pre úplnosť dodajme, že o mix a master sa postaral Marek Šurin, pričom videoklip bol nahrávaný v štúdiu Enterprise. O video sa postaral DoubleJ. Ukázal, že má potenciál, pričom je dosť možné, že v najbližšom období o tomto mene budeme počuť ešte vo väčšej miere. A rovnako tak aj o samotnom Majkovi, ktorý rozhodne má čo povedať a chystá novú hudbu.

Foto: Majk Spirit, profil na sociálnej sieti Instagram 

Odporúčame