Majk Spirit o pravde či podpásovkách v rozhovore: Otvorená diskusia je základ demokracie

Minulý týždeň uzrel svetlo sveta rozhovor redaktora portálu Aktuality.sk Mareka Vagoviča so slovenským rapperom Majkom Spiritom. Interview prebehlo v rámci relácie NA SCÉNE, kde sa ide poriadne do hĺbky a obaja účastníci sa rozprávajú prakticky o čomkoľvek bez cenzúry. Rozhovor Majka Spirita pohol Slovenskom, množstvo ľudí ho chválilo za úprimnosť, našlo sa aj veľa čitateľov a divákov, ktorí ho za jeho pohľady a názory kritizovali. Speezy sa k celej veci vyjadril.

Majk prehovoril o spomínanom rozhovore na svojom profile na sociálnej sieti Instagram, kde ho bez mála sleduje takmer pol milióna ľudí. A to je nie je malé číslo. „Celý týždeň dostávam správy a reakcie na tento rozhovor. Väčšinou mi píšete, že si veľmi ceníte, že sa nebojím rozprávať o týchto témach priamo a úprimne,“ reagoval člen legendárnej skupiny H16. V spomínanom interview hovoril o svojich názoroch na koronavírus, pandémiu, rôzne konšpiračné teórie či napríklad na užívanie marihuany a jej porovnanie s alkoholom a ďalších dopadoch na konkrétneho človeka či spoločnosť ako na celok.

Celý rozhovor si môžete pozrieť na YouTube

„Pre mňa je to úplne prirodená vec, neverím na zakázané témy, neverím na cenzúru názorov, verím, že treba hovoriť svoju pravdu aj za cenu toho, že ťa budú mať niektorí ľudia za blázna,“ pokračoval Speezy. Veľmi veľa ľudí pod jeho dielom relácie NA SCÉNE bolo na jeho strane, no taktiež veľmi veľa ľudí písalo, že šíri hoaxy a konšpiračné teórie, pričom niektoré komentáre na Majkovu adresu boli naozaj drsné. Na to si však v priebehu svojej dlhej kariéry zvykol, nikdy s ním nebudú súhlasiť všetci.

„Otvorená diskusia je predsa základ demokracie, a lepší systém sme zatiaľ nevymysleli, tak skúsme s tým neprestávať. Kľudne by som robil takéto rozhovory sedem dní v týždni. Bolo tam pár podpásoviek, ale veľa ma to naučilo, takže DÍKY. Cením, že ceníte,“ zakončil autor minuloročného albumu Artist svoj názor na celú vec. Z rapového a hudobného sveta sa v NA SCÉNE objavili taktiež Strapo či Tina, pričom hovorí sa, že možno priestor dostane aj Rytmus.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pustil Frayer Flexking von jednu zo svojich najlepších sloh?

Rozhovoru s Majkom Spiritom sa venoval na svojom profile na sociálnej sieti aj redaktor Marek Vagovič, ktorý najprv napísal príspevok o tom, na čo sa ľudia môžu tešiť v konkrétnom interview, pričom následne ešte pridal aj niekoľko video ukážok. Diskusia na seba nenechala dlho čakať. „Hoci je to trochu dlhší rozhovor ako zvyčajne, myslím, že sa ho oplatí dopozerať do konca. S plynutím času totiž postupne graduje,“ napísal.

Foto: NA SCÉNE, YouTube, Marek Vagovič a Majk Spirit 

Odporúčame