Majk Spirit: Každá generácia musí vybojovať svoje vlastné víťazstvo

Zažívame historické časy. Žiaľ, opäť v negatívnom zmysle. Svet kvári pandémia koronavírusu, denne sú nakazení noví a noví ľudia, pričom veľa z nich aj umiera. Našťastie, situácia v našej krajine je momentálne ako-tak stabilizovaná. Nič to ale nemení na tom, že koronavírus sa dotýka každého z nás. Práve v tomto zmysle sa svojim priaznivcom na sociálnych sieťach prihovoril Majk Spirit, ktorý si pre ľudí pripravil posolstvo.
„Každá generácia musí vybojovať vlastné víťazstvo. Tá naša si dlho žila ako v bavlnke, bez vojny a zásadných depresií,“ začal Majk Spirit na Instagrame a pokračoval ďalej. „Len si kupujeme veci, ktoré nepotrebujeme, s peniazmi, ktoré nemáme, aby sme urobili dojem na ľudí, ktorý vlastne ani nemusíme,“ napísal posolstvo, ktoré je skutočnejšie, ako by sa mohlo zdať, pričom, ako sa ukázalo v komentároch, viacero priaznivcov s týmto súhlasí. Je to tak, hodnoty súčasnej generácie nie sú, česť výnimkám, nastavené práve správne.
„Myslím si, že vo svete po korone nám už bude jasnejšie, o čom je ten náš boj. Je to boj o zdravý rozum. Našou výzvou je naučiť sa spomaliť a prestať všetko rátať v peniazoch. Čo treba duši, nestojí ani euro. Všetko je nemožné, kým to niekto neurobí, držím nám palce,“ zakončil svoj prehovor jeden z najpopulárnejších slovenských raperov, ktorého na Instagrame sleduje viac ako 468 tisíc sledovateľov.
A nie je dôvod, aby sme si klamali, Majk má vo veľa veciach pravdu. Každý z nás dostal priestor na to, aby spomalil a takpovediac nahliadol do svojho vnútra. Nie nadarmo sa totiž hovorí, že ak chcete zmeniť svet, mali by ste začať od seba a pokúsili sa zmeniť seba samého. Tam totiž začína skutočná zmena.
A je takmer symbolické, že pred pár dňami to bolo päť rokov, čo Majk Spirit vydal na YouTube skladbu Primetime, ktorá je dodnes jednou z najpopulárnejších, čo sa týka slovenského či českého rapu. Primetime by chcel žiť každý z nás, ale ako sa hovorí, niet svetla bez tmy, a preto by sme mali čo najlepšie a najzodpovednejšie zvládnuť súčasnú koronakrízu, aby mohol prísť ďalší primetime. Aj keď sa to tak momentálne nemusí javiť, táto situácia skôr či neskôr pominie a bude dobre.
Foto: Majk Spirit, Instagram
Nezabudni sledovať náš Instagram a odoberať náš YouTube kanál
Odporúčame