Máj v kinách poriadne prevetrá tvoju peňaženku: Čaká ťa Detektív Pikachu, tretí John Wick či epický návrat Godzilly

Foto: YouTube/Warner Bros.

#Premiéru najočakávanejšieho filmu roka (prepáč, Star Wars) máme úspešne za sebou, no to neznamená, že po Avengers: Endgame v kinách nebudú premiérovať viaceré filmové pecky, ktoré by si mal/a rozhodne vidieť.

Len v priebehu mája sa môžeš tešiť na filmovú verziu milovaného sveta Pokémonov, finále trilógie o Johnovi Wickovi či hudobný film, ktorý sa pokúsi zopakovať úspech Bohemian Rhapsody. Pozri si náš prehľad a daj nám vedieť, na čom nebudeš v kinosále chýbať!

Láska na druhý pohľad (2. máj)

Keď sa Raphael a Olívia stretli, bola to láska na prvý pohľad a začiatok veľkého milostného príbehu. Nezištne sa vzájomne podporujú pri naplňovaní svojich vášní, on je spisovateľ a ona klaviristka. Ako to vyzerá o desať rokov neskôr? Sú už manželmi, ale vášne a vzájomného porozumenia je medzi nimi už veľmi málo. Zatiaľ čo Raphael píše úspešné bestsellery, Olívia oželela vlastnú sólovú hudobnú kariéru, v ktorej ju jej manžel ohromený vlastným spisovateľským úspechom podporoval čoraz menej a menej.

Jedného večera si Olívia prestane byť istá, či ju Raphael ešte miluje. Nasledujúce ráno sa Raphael prebúdza sám a čaká ho poriadny šok. Prepadne sa totiž do paralelného sveta, v ktorom žije úplne iný život. Olíviu v ňom nikdy nestretol, tá je teraz slávnou klaviristkou. Musí teda urobiť všetko preto, aby si jej lásku opäť získal a predovšetkým si ju zaslúžil.

The Beach Bum (2. máj)

Hlavný hrdina (Matthew McConaughey) vyzerá ako plážový povaľač, správa sa ako plážový povaľač a zo všetkého najviac to aj je plážový povaľač. Večne je pod vplyvom čohokoľvek omamného, ​​čo je práve po ruke, a žije vo veľkom štýle mimo akýchkoľvek pravidiel. Hovorí si Moondog a k tomu je tiež až nechutne bohatý básnik. Občas si na to dokonca spomenie, rovnako ako na to, že má dcéru a ženu (Isla Fisher), ktorá ho miluje a súčasne podvádza so slávnym Snoop Doggom.

Moondog sa potáca a svoje neuveriteľné eskapády vyvádza rovnako tak na ulici ako na luxusných večierkoch. Po jednom z nich narazí autom do stromu a musí ísť na odvykačku. Lenže tam nie je žiadna zábava a už vôbec tam nie sú drogy, ani poriadny alkohol, preto radšej utečie. Vďaka nehode príde o všetko. Ostáva ale v pohode a pritom stále niečo píše.

Pokémon: Detektív Pikachu (9. máj)

Prvýkrát sa na plátnach kín v podobe hraného filmu objaví azda najpopulárnejší popkultúrny fenomén všetkých generácií – pokémoni. Okrem obľúbenej elektrizujúcej príšerky Pikachu, ktorý sa predstaví v úlohe detektíva, sa vo filme predvedie aj množstvo iných pokémonov s unikátnymi schopnosťami aj povahami.  Príbeh začína záhadným zmiznutím špičkového detektíva Harryho Goodmana. Táto udalosť prinúti jeho syna Tima pátrať po tom, čo sa stalo.

Pri odhaľovaní záhady mu asistuje detektív Pikachu, otcov parťák, rozkošný a vtipný supersliedič. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Ak chcú spoločne prísť záhade na kĺb, čaká ich obrovské dobrodružstvo v neónom ožiarených uliciach veľkomesta Ryme City.

John Wick 3: Parabellum (16. máj)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má superzabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie.

Brightburn (16. máj)

Čo by sa stalo, keby sa z dieťaťa, ktorého vesmírna loď havarovala na Zemi, nestal superhrdina, ale niečo oveľa horšie? O tom je nový horor Brightburn, ktorý do našich kín príde už koncom mája. Zaujímavá myšlienka vznikla v hlave talentovaného Jamesa Gunna, ktorý má na svedomí kultových Strážcov Galaxie.

Scenár k novinke napísal Gunnov brat Brian, spolu s bratrancom Brianom. Réžie sa chopil David Yarovesky, známy hororom The Hive. Hlavnou hviezdou filmu bude Elizabeth Banks, ktorú si môžete pamätať ako Effie zo seriálu Hry o život (Hunger Games), sekundovať jej bude David Denmam (Power Rangers, The Office).

Aladin (23. mája)

Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľaedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti.

Vo filme zažiari Will Smith ako úchvatný džin, Aladina si zahral Mena Massoud a okúzľujúci Jasmínu si Noam Scott. Uvidíme, či sa štúdiu Disney podarí obhájiť úspech starej známej klasiky v novom šate. Všetko nasvedčuje tomu, že áno a my dúfame, že budeme z kinosály odchádzať maximálne spokojní.

Godzilla: Kráľ monštier (30. mája)

Po celosvetovom úspechu filmov Godzilla a Kong: Ostrov lebiek prichádza do kín ďalšia kapitola z Monsterverza: Godzilla II: Kráľ monštier. V novom akčnom dobrodružstve sa Godzilla postaví zoči voči najznámejším príšerám v histórii pop kultúry. Príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, vrátane impozantnej Godzilly.

Tá čelí prerastenému motýľovi – Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj svojmu najväčšiemu nepriateľovi, ktorým je trojhlavý drak Kráľ Ghidorah. Keď tieto predpotopné druhy, považované za mýty a stáročia ukrývané po celej planéte, opäť povstanú, začne sa boj o nadvládu a existencia ľudstva bude visieť na vlásku.

Mama (30. máj)

Opäť nechýba niečo aj pre fanúšikov hororu. Pre partičku stredoškolákov z malého amerického mestečka je kľúčom k úspešnému víkendu nájsť ľubovoľného dospeláka, ktorý im kúpi alkohol. Osamelá pani Sue Ann (Octavia Spencer) je v tomto smeru darom z nebies. Nielen, že teenagerom bez mrknutia oka kúpi prepravku s alkoholom, ale navyše im ponúkne aj pivničné priestory vo svojom odľahlom dome, aby si ho tam mohli vypiť a trochu sa pritom zabaviť. „Mama“ Sue Ann má len pár drobných podmienok. Aspoň jeden z účastníkov musí zostať triezvy, aby ostatných mohol bezpečne odviezť domov.

V jej dome sa nesmie nadávať a nikto nesmie chodiť hore do obytných priestorov domu, čo sú na prvý pohľad celkom splniteľné podmienky. A tak sa miestne deti stretávajú u mamy častejšie a častejšie. Avšak do párty pohody sa pomaly začínajú vkrádať temnejšie tóny, keď sa zrazu z nadštandardnej pohostinnosti domácej pani stane zvláštny druh posadnutosti a istota, že raz príde deň, keď za to bude niečo chcieť naspäť. Z dokonalého sna všetkých teenagerov sa rýchlo stane nočná mora a najlepšie miesto v meste sa premení v najhoršie miesto na Zemi. Ona vám to predsa hovorila detičky. Hore ste nemali chodiť.

Rocketman (30. mája)

Než sa stal Eltonom Johnom, volal sa Reginald. Bol  to malý okuliarnatý dengľavý chlapec, ktorý si nie veľmi dobre rozumel so svojimi rodičmi. Zato s klavírom mu to išlo vynikajúco. Na začiatku robil len sprievodného klaviristu úspešnejším hudobníkom, do momentu keď stretol svoju spriaznenú dušu v podobe textára Bernieho Taupina. Od tohto stretnutia viedla už len strmá cesta na absolútny vrchol, možno až priveľmi rýchla a priveľmi strmá na to, aby sa dala zvládnuť bez alkoholu a drog.

Tie pomáhali predovšetkým vo chvíľach, kedy sa Elton cítil sám, opustený a nemilovaný, čo sa mu stávalo prakticky stále. Lenže keď ste dušou rocker a showman, tak sa z každého problému skrátka vyspievate. Ďalším dôležitým článkom štábu Rocketmana je režisér Dexter Fletcher. Tento pán dokončoval aj skvelú snímku Bohemian Rhapsody, potom čo musel odísť pôvodný režisér. Čaká nás teda s Rocketmanom podobne silný filmový hudobný zážitok?

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Špeciálne akcie na Slovensku

Pokiaľ nie si práve nadšencom mainstreamu, respektíve ťa žiadna zo snímok (z nelogických dôvodov) nezaujala, máme pre teba aj alternatívu. Košické kino Úsmev nezaostáva zo svojím Cestovateľským kinom, v ktorom ti tentokrát ukážú čaro Nového Zélandu. Okrem toho však môžeš zájsť aj na Umenie v kine, ktoré sa zameria na Monetovu tvorbu. A to rozhodne stojí za to.

Košický Art Film Fest sa síce bude odohrávať až 14.-22. júna, no pokiaľ chceš mať istotu, že sa dostaneš všade, kde budeš chcieť, odporúčame ti kúpiť si lístok čo najskôr. Cinepassy sú už v predaji, tak neváhaj a rýchlo si jeden uchmatni pre seba. Na pár dní sa dostaneš do centra kultúry a stretneš množstvo známych ľudí. Ľutovať rozhodne nebudeš.

Zdroj: Itafilm, Cinemax, csfd.cz, Saturn Entertainment, Continental-Film,
Odporúčame