Madonna koncertuje po Európe, boli sme pri tom: Veľkú halu vymenila za malé divadlo, hovorila o Trumpovi aj depresiách

Madonna. Zdroj: Facebook/Madonna

#Madonnu môžeme bezpochyby zaradiť medzi najlepšie americké speváčky a skladateľky. Pre spôsob akým od 80. rokov 20. storočia v mainstreamovej populárnej hudbe ovplyvnila vývoj pódiovej prezentácie a textov piesní si vyslúžila titul „Kráľovnej popu“.

Bol som v Tel Avive a zažil som Eurovíziu na vlastnej koži: Izrael ňou žil ako Slováci počas MS v hokeji

Vo svojej kariére často mení svoj hudobný štýl ako aj imidž, no napriek tomu si v hudobnom priemysle konštantne udržuje autonómiu. Napriek jej kontroverznej publicite, je jej práca hudobnou kritikou vnímaná vcelku pozitívne. Madonna je často inými hudobníkmi označovaná ako inšpirácia, ktorá ovplyvnila ich kariéru.

Jej vysnívané turné

Momentálne speváčka cestuje po svete so svojím Madame X tour. My sme mali možnosť vidieť ju naživo počas unikátneho koncertu v hlavnom meste Portugalska, Lisabone. A to, čo sme videli, nás naozaj príjemne prekvapilo. Keď si totiž človek predstaví koncert speváckej legendy, automaticky hneď vidí gigantickú svetelnú show a desiatky tanečníkov. Inak to robí azda len Ed Sheeran, ktorý si na svojich turné vždy vystačil len s gitarou.

Madonna sa však prekvapivo vydala podobnou cestou. Sama povedala, že po takomto intímnom koncerte túžila veľmi dlho. Vystúpenie prebiehalo v legendárnom Coliseu de Lisboa, ktorý bol postavený ešte v roku 1888. A o tom, že tu cítiť úplne inú atmosféru, ako napríklad v športovej hale, azda ani netreba hovoriť. Diváci nesedeli len v hľadisku, ale aj na balkónoch, ktoré môžeš poznať z historických divadelných budov (u nás je to napríklad budova SND na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave).

Úprimná atmosféra

„Na koncerte som bola s maminou, ktorá bola snáď na každom turné Madonny za posledné roky. S čistým svedomím povedala, že to bol doposiaľ jej najintímnejší koncert,“ prezradila Anet, ktorá koncert zažila na vlastné oči. Okrem známych piesní vo veľkom komunikovala s publikom. „Mala som pocit, akoby som sedela na káve s kamarátkou. Bola mimoriadne osobná, hovorila o svojich depresiách, o rodine či zraneniach, pre ktoré v ten večer nemohla tancovať.“

Maxdonna valcuje internet: Kráľovná popu tak, ako ju nepoznáte

Okrem toho zišla aj medzi ľudí, prisadla si k niekoľkých šťastlivcom a debatovala s nimi. Pýtala sa ich, ako sa v ten večer cítia, čo robia v živote či odkiaľ sú. Výsledkom bola neopakovateľná atmosféra, ktorú ešte umocnil fakt, že koncert bol úplne bez mobilných telefónov. „V praxi to vyzeralo tak, že pred vstupom všetkým telefóny zatvorili do taštičiek a otvorili ich až po akcii.“ Samotná speváčka to odôvodnila tým, že ju nezaujímajú svetielka blesku na telefónoch divákov, ale že chce fanúšikom vidieť do tváre a užiť si to spolu s nimi.

Intímny zážitok, ktorý si nesmieš nechať ujsť

Koncert bol naozaj vynikajúci. Na pódiu vystupovali aj jej deti, ktoré nielen tancovali, ale aj spievali. Madonna sa venovala aj dôležitým spoločenským témam, ako sú sloboda, ženské práva, utečenci, vojna či rasizmus. Nezabudla si rypnúť ani do amerického prezidenta Donalda Trumpa, o ktorom vtipne podotkla, že má malé „nádobíčko“.

Pokiaľ teda budeš mať možnosť vycestovať do miesta, kde bude Madonna koncertovať, určite neváhaj. Odmenou ti bude zážitok, na ktorý do smrti nezabudneš. A nie, nejde o prázdnu frázu. Táto speváčka totiž naplno ukazuje, prečo si zaslúži titul Kráľovnej popu.

Zdroj: wikipedia.com, Instagram,
Odporúčame