MAD Lions sa prvýkrát prebojovali do finále play-off LEC: Ako vyzeral ich boj na túto pozíciu?

LEC

MAD Lions boli rebrandovaní v roku 2019 (Zdroj: Riot Games Inc)

#MAD Lions je španielsky tím. Predtým známy ako Splyce. Materská spoločnosť OverActive Media rebrandovala Splyce ako MAD Lions v novembri 2019. V tíme sa nachádzajú dvaja český hráči Marek Brázda – Humanoid a Matyáš Orság – Carzzy.

Aj keď boli G2 favoritmi, MAD Lions boli v zápase jednoducho lepším tímom. Všetci piati hráči MAD prekonávali G2 v každom jednom smere a dokonca mali omnoho lepšiu synergiu medzi džungľami. Okrem toho sa dvojica Matyas „Carzzy“ Orsag a Norman „Kaiser“ Kaiser v bot lane ukázala ako príliš silná pre G2.

 

LEC
(Zdroj: Wikimedia Commons/ LEC)

Hru uzavreli za menej ako hodinu

MAD Lions začali prvú hru zo série dobre. Olaf na Javierovi „Elyola“ Pradesovi po boku Irfana „Armut“ Tukka Gnar, ktorí úspešné gankovali top lane. G2 však mala skoršiu kontrolu nad hrou a premohla Tristanu na Rasmusa „Caps“ Winthera, ktorý neustále ničil veže. Po zaistení baróna otočil MAD hru vo svoj prospech, keď v rieke porazili hráča Caps a G2 tak zanechali bez primárneho damage dealera. Hru do 41 minút uzavreli svojím tretím barónskym buffom toho dňa.

Druhá hra zo série bola úplne iná, pretože MAD Lions dominovali tejto hre počas celej doby. Rozhodnutie G2 opustiť Martinsa „Rekkles“ Larssona z tímu Karma supporta tímu bolo šokom, pretože v prvej hre to nevyšlo. Caps bol opäť hlavným damage dealerom svojho tímu. Bohužiaľ nedokázal urobiť pre G2 žiadny zmysluplný dopad, pretože MAD boli vpredu v zlate aj v lanes.

Vstup do prvého finále

Táto prehra s G2 znamená, že budúci týždeň bude hrať s víťazom Rogue vs Schalke. Zatiaľ čo tím MAD Lions prerazil vstupenku na vôbec prvé finále LEC play-off. MAD Lions po nevýraznom dojazde do súťažnej sezóny 2020 zmenili najlepšieho šampióna a džunglera. S dobrým jadrom v mid a bot lane vyzeral tím na tomto rozdelení oveľa silnejšie. Aj keď na začiatku sezóny neboli považovaní za veľkú hrozbu, rýchlo sa ňou stali.

Po vylúčení Fnatic a páde G2 do nižších priečok play off LEC to teraz vyzerá, že v LEC pribúda konkurencie schopnejších tímov. Aj keď to nie je prvýkrát, čo G2 hrá o nižšie priečky o postup do finále play-off, stále to neuberá z nárastu kvality konkurencie, ktorú vidí Európa.

Veľmi dlho dominovali na scéne skupiny G2 a Fnatic, ktoré zdieľajú všetky predchádzajúce tituly LEC. Tímy ako Rogue a MAD Lions však preukazujú konzistentnosť pri riešení výziev na týchto popredných priečkach. Vďaka čistému priebehu Schalke nad Fnaticom 3: 0 možno s istotou povedať, že pribúdajú noví králi, ktorí vyzývajú špičkové tímy LEC. Všetky tieto tímy však majú ešte dlhú cestu, pretože G2 stále bojuje o to, aby to všetko vyhral.

Zdroj: Base games
Odporúčame