Ľudia sa zabávali a popíjali drinky pri otrasnej atrakcii: Turecká kaviareň poriadne prestrelila

Foto: unsplash.com

#V dobe, kedy ľudia húfne bojujú proti cirkusom, kde sú častokrát v neľudských podmienkách držané zvieratá, je na svete ďalšia pohroma. Stojí za ňou istá kaviareň, nachádzajúca sa v tureckom Istanbule. Okrem rôznych nápojov a štýlového prostredia sa chválili ešte niečím, čo sa proti nim nakoniec (a našťastie) otočilo.

Kaviareň Mevzoo má niekoľko druhov nádherných zvierat ako kone, papagáje alebo krokodíly. Dych vyrážajúci je však pohľad na mladého leva, ktorého držia v úzkej priesvitnej chodbičke, do ktorej sa šelma horko-ťažko zmestí. Podľa informácií je chodba široká necelý meter, čo je iba o málo viac ako má samotné zviera. Lev, ktorý potrebuje veľký výbeh, sa iba smutne prizerá na veselých ľudí, ktorí si užívajú voľný čas a s úsmevom popíjajú drinky.

Humánnosť na tomto jednoducho neexistuje. Podľa zahraničného portálu kaviareň vlastní všetky potrebné opatrenia a papiere na prevádzku a tiež držanie zvierat. Znamená to, že sa s touto hrôzou nedá nič robiť, i keď po veľkej vlne kritiky kaviareň prisľúbila, že levovi zaistí väčší výbeh. Či sa tak stalo doteraz nevedno.

 

Odporúčame