Ľudia ich vidia ako postavičky, v skutočnosti sú géniovia: Pozrite, aké vysoké IQ majú celebrity, niektorí prekvapili!

unsplash.com

#Byť na výslní so sebou prináša množstvo pozitív. Vysoký zárobok, luxusný životný štýl či obdivovatelia po celom svete… Na druhej strane, ľudia vnímajú celebrity dosť skepticky. Majú ich zaškatuľkovaných ako osoby, ktoré určite talent majú, avšak čo sa týka inteligencie, tam im príliš neveria.

Aj celebrity dokážu príjemne prekvapiť a to nielen vo sfére slávy. Mnoho z nich má za sebou prestížne vysoké školy s ťažkým odborom a v hlave majú viac, ako by mnohí tipovali.

Ľudia podľa IQ:

nad 140 – totálni géniovia (asi 0,2 % populácie)
do 140 – výnimoční inteligenti
do 130 – vysoko nadpriemerní inteligenti
do 120 – nadpriemerní inteligenti
do 110 – vysoký priemer inteligencie
do 100 – priemerná inteligencia
do 90 – mierne podpriemerná inteligencia
do 80 – mierne retardovaný
do 70 – ľahká mentálna retardácia
do 50 – stredne retardovaný:
do 20 – ťažko retardovaný

Pozrite sa, ako obstáli celebrity, niektoré údaje priam vyrážajú dych.

James Woods – 184

Absolútny rekordér medzi celebritami čo sa týka IQ je James Woods. Jeho IQ je neuveriteľných 184. Wau!

Ashton Kutcher – 160

Kto by to bol naňho povedal! Obľúbený herec študoval biochemické inžinierstvo a jeho IQ dosahuje číslo 160!

Matt Damon – 160

Podobne ako jeho kolega, je na tom aj Matt Damon, známy aj z filmu Marťan. Dosahuje 160 bodov, čo ho radí ku géniom. Rovnako je na tom aj Quentin Tarantino, ktorý dosiahol to isté číslo.

https://www.instagram.com/p/Y0DHfFO-_e/?taken-by=mattdamon_official

Cindy Crawford – 154

Cindy Crawford, ktorá sa narodila v roku 1966 sa navždy zapíše do dejín ako nádherná supermodelka. V roku 1998 dokonca ako prvá topmodelka pózovala pre najznámejší pánsky časopis.

Lisa Kudrow – 154

Mnohí ju majú zafixovanú ako naivne vyzerajúcu blondínku s upišťaným hlasom z kultového seriálu Priatelia. Napriek tomu má Lisa Kundrow mimoriadnu inteligenciu.

Sharon Stone – 154

Na prvý pohľad jemná a krásna herečka, ktorá je vzorom pre mnohých.Hviezda filmu Základný inštinkt hraničí s genialitou.

Mayim Bialik – 150

Mayim Bialik, ktorá sa zviditeľnila účinkovaním v Teórii veľkého tresku, sa môže pochváliť doktorátom z neurobiológie. Už aj to nasvedčuje tomu, že sa jedná o naozaj inteligentnú osobu. Mayim sa píši číslom 150.

Steve Martin – 142

Čo sa týka inteligencie, chváliť sa môže aj výborný herec Steve Martin. Je známe, že jeho úroveň IQ sa pohybuje na čísle 142.

Shakira – 140

Latino diva a sen mnohých mužov. Netradičný hlas a famózne pohyby vystihujú zvodnú Shakiru. Vedeli ste však, že patrí k najinteligentnejším celebritám?

Madonna – 140

Kráľovná popu. Niektorí ju milujú, inú ju až tak nemusia. Jedno je ale isté, hlúpa rozhodne nie je. Rovnaké číslo inteligencie má aj Natalie Portman.

Arnold Schwarzenegger – 132

Známy herec Arnold Schwarzenegger nie je len masa svalov. Podľa informácií jeho IQ dosahuje až 132, čiže jeho inteligenciu môžeme zaradiť ako vysoko nadpriemernú.

Zdroj: Informácie pochádzajú zo stránky hollywood.com a moviepilot.com.

 

 

Odporúčame