Lietajte po Európe dvaja za cenu jedného, pozri si naše romantické tipy pred Valentínom

Porto (foto: Everaldo Coelho)

#Je len málo darčekov, ktoré potešia viac ako letenky. Špeciálne teraz, na Valentína, keď sa mnohí snažíme niečo kúpiť za každú cenu na poslednú chvíľu. Cestovanie vo dvojici je totiž ideálne. Spoločne spoznávate nové miesta, skúšate nové veci a najmä, tento darček si užijete skutočne obaja. Vďaka výhodným letenkám máš aj ty a tvoja polovička veľa možností – jeden z vás teraz dokonca môže cestovať úplne zadarmo!

Kam teda v Európe zájsť na romantický výlet? Možností je samozrejme veľa, špeciálne s valentínskou akciou, ktorú si pre všetkých zamilovaných pripravila letecká spoločnosť LEVEL. Tá ponúka unikátnu možnosť kúpiť si medzi 12. a 14. februárom dve letenky za cenu jednej. Stačí iba zadať promo kód LEVELLOVELetí sa z „našej“ Viedne, a to hneď do 15 destinácií v Európe. A aby sme ti výber trochu uľahčili, pripravili sme prehľad 5 skutočne romantických miest ideálnych na spoločný výlet.

CHCEM DVE LETENKY ZA CENU JEDNEJ

Barcelona: Architektúra, futbal, aj párty

Hlavné mesto Katalánska je ideálnym miestom na zamilovaný predĺžený víkend. Barcelona je plná histórie, krásnej architektúry, úžasného jedla a najmä priateľskej a uvoľnenej atmosféry v jej uliciach. Či už si spravíte selfíčko pred bazilikou Sagrada Familia, v parku Güell, ktorý hrá všetkými farbami, na rušnom bulvári La Rambla, atmosféra tohto mesta vás očarí. Na svoje si v ňom prídu aj fanúšikovia športu, napríklad v domovskom stánku FC Barcelona – Nou Campe. Okrem toho je aj jedným z miest s najrušnejším nočným životom. Ak vás táto katalánska krásavica oslovila, neváhajte a vyberte si dve letenky za cenu jednej.

Park Güell v Barcelone (foto: Pixabay.com)

Paríž: Romantická klasika

Nie nadarmo sa Parížu hovorí aj hlavné mesto lásky. Každoročne sa doň vyberajú milióny párov, aby v ňom prežili svoje zamilované chvíľky. Hlavné mesto Francúzska čerpá z historickej atmosféry minulých storočí, a tak to určite nie je len Eiffelovka, ktorú sa oplatí vidieť naživo. Je len na vás, či dáte prednosť romantickým prechádzkam ulicami Montmartru s príjemnými kaviarničkami, alebo skôr širokým bulvárom s množstvom obchodov, či napríklad Rodinovmu múzeu s pôvabným parkom. Teraz si môžete vychutnať romantiku o niečo lacnejšie, vďaka dvom letenkám za cenu jednej.

Paríž (foto: Unsplash.com)

Porto: Farebná história

Druhé najväčšie mesto Portugalska je mimoriadne obľúbenou destináciou. Špeciálne v posledných rokoch, keďže jeho farebné historické centrum Ribeira perfektne vynikne medzi turistickými fotkami na Instagrame. A prečo sa vybrať práve do Porta? Napríklad aj pre sladkú a omamnú chuť portského vína z miestnych pivníc, alebo pre skvelú silnú kávu v jednej zo stoviek kaviarničiek v centre mesta. Skvelým romantickým tipom je aj asi najkrajšie kníhkupectvo sveta – Livraria Lello. Pozrite si ho na vlastné oči a ušetrite vďaka dvom letenkám za cenu jednej.

Livraria Lello v Porte (foto: Ivo Rainha/Unsplash.com)

Bilbao: Keď hľadáte niečo nové

Ak chcete počas vášho spoločného víkendu zažiť niečo nové, skúste Bilbao. Nedá sa povedať, že by toto mesto v baskickej časti Španielska turisti ešte neobjavili, no nemusíte sa obávať tlačeníc v uliciach, ako v niektorých iných európskych metropolách. Bilbau dominujú najmä promenády pri rieke a tiež skvost modernej architektúry – Guggenheimovo múzeum, ktoré je skutočnou dominantou mesta. Ochutnať tu môžete aj pintxos, čo je miestna verzia obľúbeného tapas. Počas vášho romantického výletu tak môžete očakávať skvelé jedlo, ktoré môžete zapiť chutným miestnym vínom. Stačí len využiť akciu a získať dve letenky za cenu jednej.

Múzeum Guggenheim v Bilbau (foto: Jorge Fernandez/Unsplash.com)

Londýn: Klasika, ktorú si obľúbite

Pár príjemných dní v metropole britskej monarchie a sídle kráľovskej rodiny? Určite áno! Pozrite si naživo Buckinghamský palác či Tower of London. Príjemným zážitkom môže byť aj návšteva „Šepkajúcej galérie“ v Katedrále svätého Pavla, prechádzka po Little Venice – „Malých Benátkach“, alebo pohárik v jednom z barov v Soho či Mayfair. Máte aj so svojou polovičkou radi detektívky? V tom prípade sa vyberte po stopách Sherlocka Holmesa alebo Herculesa Poirota. Najnavštevovanejšie mesto Európy jednoducho ponúka veľa možností. Užite si Londýn podľa vašej chuti vďaka dvom letenkám za cenu jednej.

Ak si si z vyššie spomenutých destinácií nevybral, nevadí. Letecká spoločnosť LEVEL ponúka dve letenky za cenu v jednej v rámci valentínskej akcie až do 15 európskych miest. Výber je len na tebe!

CHCEM DVE LETENKY ZA CENU JEDNEJ

 

Tento článok sme pripravili v spolupráci s leteckou spoločnosťou LEVEL.

Advertoriál

Odporúčame