Letušky to povedali na plné ústa: Na tieto 3 veci počas letu radšej zabudnite

pixabay.com

#Ísť letecky na dovolenku je dnes samozrejmosť. Dovolenka sa začína už tým, keď si človek doma balí kufor, ide na letisko, prejde všetkými povinnými kontrolami a úspešne sa usadí v sedadle lietadla. Lenže tam, kde niekomu začína dovolenka, inému končí. Konkrétne letuškám.

Povolanie letušky nie je len lietanie zo štátu do štátu, alebo po celom svete. Je to častokrát o vypätí všetkých síl tváriť sa sviežo a milo, aj keď nálada je úplne iná. Vysporiadať sa musia s plačúcimi deťmi, sťažujúcimi sa ľuďmi, poriadkom na palube a samozrejme s občerstvením pre cestujúcich. A práve k strave sa vyjadrili letušky a stewardi na plné ústa. Podľa nich by ste nikdy nemali chcieť:

1. Diétna kola

Práve tento obľúbený kolový nápoj spôsobuje letuškám hotové stresy. Spomínaný nápoj oveľa viac šumí, čo spôsobuje aj jeho dlhšie nalievanie. Naviac k tomu je táto kola oveľa viac penivá a tak hrozí riziko, že sa rozleje. Jedno nalievanie diétnej koly zaberie obsluhe toľko času, za ktorý by stihla obslúžiť ďalších troch cestujúcich.

2. Čaj a káva

Kto by si rád nedoprial teplý nápoj v lietadle, kde je výrazná zima? Možno si to však rozmyslíte po tom, ako sa dozviete, že nádoby na horúcu vodu sa čistia iba málokedy.

https://www.instagram.com/p/BXiZeNoA2jF/?tagged=coffee

3. Alkohol

Alkohol vám síce privodí zo začiatku príjemnú náladu, ale vplyvom vysokej nadmorskej výšky vám zároveň môže stúpnuť do hlavy oveľa viac, ako by ste čakali. Pokračovanie po jeho vypití je veľmi individuálne, personál sa stretol s agresivitou, zvracaním aj inými ťažkosťami.

https://www.instagram.com/p/BXiZAueFT4H/?tagged=alcohol

Odporúčame