Leto sa nezadržateľne blíži! Ukážeme ti top 5 letných festivalov v blízkom okolí, na ktoré môžeš vyraziť s kamošmi aj ty

Photo by gbarkz on Unsplash

#Teplo, priatelia a dobrá hudba neodmysliteľne patria k ideálnemu letu každého z nás. Práve letné festivaly spájajú tieto tri veci dokopy. Koncerty pod holým nebom, sprievodný program a skvelá atmosféra láka milovníkov hudby z každého kúta Európy. My ti teraz ukážeme prehľad letných festivalov na Slovensku a v blízkom okolí, na ktoré sa určite oplatí ísť.

Colours of Ostrava

Colours of Ostrava je multižánrový medzinárodný festival konajúci sa nepretržite od roku 2002. Od roku 2012 sa koná každoročne v polovici júla v zaujímavom prostredí niekdajších železiarní Dolných Vítkovic v Ostrave. Okrem 24 open air a krytých scén festival ponúka kaviareň vo výške 80 m s krásnym výhľadom na celý areál, viac než 250 exponátov zo sveta techniky či svetelné a výtvarné inštalácie po celom areáli.

Zdroj: Facebook/Colours of Ostrava

Po minuloročných úspechoch, kedy sa organizátorom podarilo na festival prilákať zvučné mená ako LP, Kygo, Jessie J či skupiny Clean BanditImagine Dragons, aj tento rok festival priťahuje pozornosť známymi hudobníkmi. Na svoje si prídu milovníci rockovej hudby, keďže na festivale vystúpi skupina The Cure. Nebude chýbať ani gospelový spevák Rag’n’Bone Man, preslávený skladbami „Skin“, „Human“ či „Giant“. Okrem spomínaných interpretov vystúpi aj francúzska speváčka Zaz či skupiny Florence and the MachineYears & Years.

Termín konania: 17.-20.7.2019

Miesto: Ostrava, Česká republika

Cena: 4-dňová vstupenka – 130 €

4-dňová VIP vstupenka – 245 €

1-dňová vstupenka – 81 €

11 netradičných miest, na ktorých si musíte aspoň raz v živote zasexovať!

Hip Hop Žije

Medzi jeden z najväčších slovenských hudobných festivalov bez pochyby patrí Hip Hop Žije, ktorý sa tento rok uskutoční na Zlatých pieskoch. Festival je zameraný skôr na domácich umelcov, no chýbať nebudú ani headlineri zo zahraničia. Najväčšími lákadlami sú tento rok rapperi Ja Rule, Gunna či Afro B. Okrem spomínaných zahraničných umelcov vystúpi aj Kontrafakt, Kali a Peter Pann, Majk Spirit, Separ či Sima.

Zdroj: Facebook/Hip Hop Žije Festival

Termín konania: 28.-30.6.2019

Miesto: Zlaté Piesky

Cena: 3-dňová vstupenka – 46 €

3-dňová VIP vstupenka – 99 €

1-dňová vstupenka – 31,90 €

Beats for Love

Najväčší hudobný festival v Česku a na Slovensku, Beats for Love, tento rok sľubuje rozšírenie areálu či dvojnásobný počet headlinerov zo zahraničia. V areáli železiarní v Dolných Vítkoviciach, kde v minulosti vystupovali Alan Walker či Galantis, sa tento rok predstaví špička elektronickej hudby.

Počas 4-dňového festivalu vystúpia mená ako Don Diablo, Oliver Heldens, Alle Farben či Robin Schulz. Organizátori sľubujú okrem skvelého hudobného zážitku aj bohatý sprievodný program. Fanúšikovia si prídu na svoje aj v stanovom mestečku, kde na nich budú čakať kolotoče, virtuálna realita či diskusie a workshopy.

Termín konania: 3.-6.7.2019

Miesto: Ostrava, Česká republika

Cena: 4-dňová vstupenka – 56 €

4-dňová VIP vstupenka – 140 €

1-dňová vstupenka – 29 €

Grape

Jeden z najúspešnejších hudobných festivalov, Grape, oslávi tento rok už svoje 10. výročie. Už od svojho vzniku láka hlavne milovníkov nekomerčnej multižánrovej hudby. Okrem zaujímavých umelcov z rôznych kútov sveta ponúka návštevníkom krásnu atmosféru letiska v Piešťanoch, stanovú dedinku, či množstvo diskusií so zaujímavými hosťami.

Zdroj: Facebook/Grape Festival 2019

To, že je o tento festival veľký záujem potvrdzuje aj fakt, že v posledných rokoch bol festival vypredaný, pričom jeho kapacita je až 20 000 ľudí. Tento rok v Piešťanoch vystúpi speváčka Tove Lo zo Švédska, skupina Rudimental či Welshly Arms. Zo slovenských interpretov nesmú chýbať Medial Banana či Billy Barman.

Termín konania: 9.-10.8.2019

Miesto: Piešťany

Cena: 2-dňová vstupenka – 69 €

Sziget

Maďarský Sziget patrí bezpochyby k najväčším a najlepším festivalom v Európe. Každoročne priláka do metropoly Maďarska státisíce ľudí, ktorí majú počas siedmych dní možnosť naživo vidieť najväčšie hviezdy. Veľkolepý festival hudby, zábavy a tanca, no jednoducho všetkého, čo k nezabudnuteľnému letu patrí, píše svoj príbeh už viac ako 20 rokov.

Zdroj: Facebook/Sziget Festival Slovensko

Tento rok sa v Budapešti predstavia hviezdy ako Ed Sheeran, Post Malone, Macklemore, Twenty One Pilots, Foo Fighters či Sigala. Nebude chýbať ani zastúpenie slovenskej hudby, keďže na „festivalovom ostrove“ vystúpi Celeste Buckingham so skupinou King Shaolin.

Termín konania: 7.-13.8.2019

Miesto: Budapešť, Maďarsko

Cena: 7-dňová vstupenka – 339 €

5-dňová vstupenka – 299 €

3-dňová vstupenka – 219 €

1-dňová vstupenka – 75-89 €

Chystáš sa aj ty cez leto na nejaký festival? Vybral si si niektorí z nášho výberu, alebo preferuješ nejaký iný? Nezabudni sa v komentároch podeliť o svoj názor.

Zdroj: Colours of Ostrava, Sziget, Hip Hop Žije, Grape
Odporúčame