Lepšie lístky na koncert nezoženieš: Bratislavský IMAX špeciálne uvedie legendárny koncert ikonickej skupiny

Zdroj: YouTube/ Soundgarden

Soundgarden v spolupráci s Chris Cornel Estate oznámili partnerstvo so spoločnosťou IMAX Corporation (NYSE: IMAX), a prinášajú Soundgarden: Live from the Artists Den. Jedná sa o nevídaný filmový zážitok, ktorý zachytil ich slávne vystúpenie vo februári 2013 v The Wiltern v Los Angeles – exkluzívne len v kinách IMAX® po celom svete, počas špeciálnej jednodňovej akcii, 1. júla 2019. IMAX digitálne pretransformoval, toto kľúčové vystúpenie, ktoré bude uvedené na viac ako 30 trhoch po celom svete, od Argentíny cez Indiu až po Spojené štáty.

Vstupenky sú už dostupné a nájdeš ich na tomto odkaze!

Soundgarden: Live from the Artists Den bol natočený 17. februára 2013, keď kapela odohrala vypredané zimné turné po Spojených štátoch k svojmu prvému štúdiovému albumu King Animal. Predstavenie si získalo medzi fanúšikmi Soundgarden legendárne postavenie a stalo sa nesmrteľným aj vďaka najpredávanejšiemu záznamu roku 2016.

Vystúpenie trvajúce takmer dve a pol hodiny je cestou naprieč kariérou kapely, ktorá je jedným z definujúcich umeleckých telies hnutia Grunge. Soundgarden: Live from the Artists Den obsahuje ich ranú tvorbu od „Hunted Down“ cez monumentálny album „Badmotorfinger“ a „Superunknown“ s „Outshined“ a „Black Hole Sun“, až po ich poslednú nahrávku, s takmer každým songom od King Animal, vrátane „By Crooked Steps“ a „Been Away Too Long.“

Live From The Artists Den obsahuje 21 skladieb, ktoré nikdy predtým neboli vydané na koncertnom filme Soundgarden, vrátane 17 skladieb, ktoré prvýkrát predviedli na živom albume, s dôrazom na famóznu skladbu „Blind Dogs“, ktorú skupina predviedla po prvý raz na pódiu The Wiltern show. Táto koncertná produkcia sa stala najžiadanejším predstavením Soundgarden v celej ich kariére. Artists Den, v spolupráci s UMe, vydá 26. júla 2019, výber skladieb zo Soundgarden: Live from Artists Den.

Na margo Live from the Artists Den, sa gitarista Soundgardenu Kim Thayil vyjadril: „Boli sme veľmi hrdí a nadšení, že sme zdokumentovali predstavenie nášho nového materiálu od King Animal a oslávili sme to spolu s našimi fanúšikmi.“ V mene Estate, Vicky Cornell povedala: „Táto živá show bola naozaj výnimočná a viem, ako veľmi sa v tú noc Chris bavil. Myšlienka dať fanúšikom možnosť zažiť to všetko ako celok je niečo, na čo sme nesmierne pyšní, a s čím sa chceme podeliť.“

„Sme hrdí na to, že môžeme túto nádhernú show priniesť do kín IMAX pre jej filmovú, vysoko výpovednú hodnotu,“ hovorí zakladateľ Artists Den Mark Lieberman. „Fanúšikovia to budú milovať!“ Je to neuveriteľne výnimočná show, takže sa tešíme, že s IMAX dokážeme oživiť svetovú udalosť pre fanúšikov Soundgarden po celom svete, aby sme to mohli znovu zažiť a užiť si,“ povedala Megan Colligan, prezidentka IMAX Entertainment.

O Artists Den

The Artists Den je uznávaný televízny a digitálny hudobný seriál, známy prezentáciou, intímnych a tajných koncertov výnimočných umelcov v netradičných, často historických prostrediach pre televíznu show Live from Artists Den. Show spája fanúšikov s jedinečným zážitkom tých najlepších aktov z hudobného priemyslu. Medzi účinkujúcich umelcov patria John Legend, alt-j, Alabama shakes, Ed Sheeran, Imagine Dragons, Lady Antebellum, The Killers, Zac Brown Band a Shawn Mendes.

Zdroj: CINEMAX

Naši umelci vystupovali na rôznych mimoriadnych miestach, vrátane Gracelandu, slobodomurárskeho chrámu, v najstaršej obchodnej plachetnici na svete, bývalej arcidiecéznej katedrále, verejnej knižnice v New Yorku, Metropolitnom múzeu umenia a továrni v Brooklyne. The Artists Den nakrútili 70 epizód a je vysielaný po celom svete v Spojenom kráľovstve, Číne, Japonsku, Nemecku, Austrálii, Novom Zélande, Kanade, Izraeli a v celej Latinskej Amerike. Viac informácií nájdete na stránke ArtistsDen.com

EXKLUZÍVNE PREMIETANIE V PONDELOK 1. JÚLA 2019 O 19:30 HOD. V CINEMAX BORY V IMAX. VSTUPENKY ZAKÚPIŠ TU.

Zdroj: Tlačová správa, CINEMAX
Odporúčame