Najjagavejšia hviezda slovenského MMA je na ceste do top organizácie sveta: Myslím iba na tréning, jedlo a spánok, tvrdí

Lajoš Klein (zdroj foto: Facebook/Ľudovít Klein)

#Šestnásť víťazstiev, dve porážky. Taká je bilancia aktuálne najjagavejšej hviezdy slovenského MMA Ľudovíta „Lajoša“ Kleina. Posledný triumf si na svoje konto pripísal cez víkend na turnaji Oktagon Prime 3, keď tvrdo ukončil poľského súpera Lukasza Sajewského. 

Iba tréning, jedlo a spánok

Pre 24-ročného bojovníka to bola siedma výhra v rade, čo značí neustále zlepšujúce sa výkony. Tie sú ale podporené tvrdou prípravou pred každým zápasom: „Je to neopísateľný pocit. Obrovské zadosťučinenie po mesiacoch, ktoré sa ťažko pripravujem na zápas. Nemyslím na nič iné len tréningy, jedlo a spánok. To víťazstvo je potom čerešnička na torte,“ zhodnotil Klein. 

Zničujúci highkick

Napriek tomu, že to na začiatku súboja s nebezpečným Poliakom nevyzeralo pre domácu hviezdu dobre, rodák z Nových Zámkov prevzal opraty do svojich rúk a zápas ukončil: „Keď som sa postavil zo zeme, tak som cítil, že ako keby zatvrdol a odišla mu fyzička. Tam som videl svoju šancu, že musím zatlačiť a vyšlo to,“ zaspomínal si na tvrdý highkick, ktorý bol napokon rozhodujúci. 

Koniec na domácej pôde?

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že tento duel môže byť pre talentovaného fightera posledný na domácej scéne. Momentálne však situácia nie je úplne jasná: „Nevylučujem, že to bol posledný zápas. Možno bol posledný, ale nevylučujem tiež ďalší súboj v Oktagone. V zmluve mám ešte jeden zápas, takže uvidíme ako sa to vyvinie, ale som pripravený aj vyraziť do sveta,“ ozrejmil aktuálne dianie. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein),

Najhorúcejším kandidátom na zisk Kleina je stále prestížna UFC. Tá organizuje nespočetné množstvo turnajov počas celého roka a nie je vylúčené, že na jednom z nich sa „Lajoš“ už čoskoro predstaví: „Teraz som nastavený ako náhradník na marcový turnaj v Londýne. Sú tam tri zápasy v mojej váhovej kategórii. Ak by sa niektorý zo zápasníkov zranil, tak ma dajú ako náhradníka, takže budem čakať, pokračovať v príprave, aby som bol v prípade ponuky pripravený,“ dodal na margo najväčšej organizácie sveta. 

Zostáva len čakať

Slovenským fanúšikom teda nezostáva nič iné, len čakať na to, ako sa situácia vyvinie. Zrejme však budú mať radosť v oboch prípadoch, keďže existuje možnosť, že sa Klein aspoň raz na domácom turnaji objaví. Na druhej strane sa zrejme už nenájde človek, ktorý by mu zmluvu v UFC nedoprial. Na oficiálne potvrdenia si tak budeme musieť počkať a to minimálne do 21. marca, kedy je na programe spomínaný galavečer v Londýne. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein 🇸🇰 (@lajosko.klein),

Odporúčame