Kúsok od Bratislavy sa nachádza jedno z najmodernejších miest v Európe: Slováci, máme byť na čo hrdí

danubiana.sk

#Aj vy častokrát dúmate nad tým, kam na Slovensku ísť na výlet? Niektorým sa môže zdať, že nielen na východe, ale na Slovensku všeobecne okrem Vysokých a Nízkych Tatier nič vhodné na cestovanie nemáme. Omyl.

Iba 20 kilometrov od hlavného mesta sa nachádza stavba, prostredníctvom ktorej môžete spojiť príjemné s užitočným. Ide o jedno z najmodernejších múzeí v Európe. Nazýva sa Danubiana Meulensteen Art Museum a za jeho zakladateľa je považovaný holandský zberateľ a podporovateľ umenia Gerard Meulensteen z Eindhovenu a slovenský galerista Vincent Polakovič.

danubiana.sk

danubiana.sk

História tohto múzea je pomerne mladá. Vzniklo v roku 2000, avšak odvtedy tu boli výstavy rôznych slovenských ale i zahraničných umelcov. Ak si myslíte, že umenie nie je nič pre vás, zaujať vás môže aj krásne upravené okolie, ktoré priam láka k romantickým prechádzkam. V priľahlom parku sa nachádza niekoľko sochárskym diel, ktoré vám rozhodne učarujú.

danubiana.sk

danubiana.sk

Posedieť pri dobrej káve môžete v umeleckej kaviarni. Garantujeme vám, že kávu ste ešte nikdy nepili v takejto umeleckej atmosfére. Vstupné sem pre študentov stojí 5 eur. Za tú cenu sa vám poskytne dokonalá kombinácia umenia, modernosti, krásy a hrdosti, že takéto niečo máme na Slovensku.

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií