Kto je Majself? Rapuje od šestnástich, má za sebou nádejnú športovú kariéru aj dramatický životný príbeh

Majself (facebook.com/Majself)

#Známy slovenský raper Majself tvrdo drel, aby sa dostal tam, kde je teraz. S rapom začal už v šestnástich rokoch a odvtedy našiel nielen smer, ktorým sa začal uberať, ale získal si najmä široké publikum.

Vizitka:

vlastným menom: Michael Švehla
známy ako: Majself
dátum narodenia: 7. februára 1987
mesto: Stupava/Malacky/Bratislava
charakteristika: slovenský raper a hudobník
prvá pieseň na kanáli MajselfTV: Pojem slobody
najpočúvanejšia pieseň na kanáli MasjelfTV: Talizman
Youtube: 84k followerov
Instagram: 88k followerov

Intro

Michal Švehla pochádza zo Záhoria, je ženatý a má 8-ročného syna. V mladosti bol kadetským reprezentantom Slovenska v basketbale. Po rozvode jeho rodičov začal chodiť von a písať prvé texty. Keďže matka odišla pracovať do cudziny a otec sa druhý raz oženil, býval s tetou a babkou: „Hudba a rap boli pre mňa filtrom, cez ktorý som sa vyrovnával so svojím strachom, hnevom, bolesťou a životom otočeným naruby,” povedal v roku 2016 pre Profit.

Situácia sa zlomila, keď končil vysokú školu. V tom čase už mal malého syna a pracoval v hoteli na nočných. Tam začal písať viac textov a nahrávať demá, po práci sa musel ísť starať o syna a štúdium, keďže rodina bola závislá od príjmu jeho manželky. Vtedy sa rozhodol vrhnúť do rapu na 100%.

2012 – Pojem slobody

Prvá pieseň, ktorú Majself pridal na svoj youtube kanál MajselfTV má názov Pojem slobody. Majself tvrdí, že pieseň je stelesnením šiestich rozličných pohľadov na život a slobodu, ktoré beatom spojil ružomberský producent Mugis. Na tomto songu spolupracovalo až šesť interpretov – Straňanský Rosy, Kuna, Majself, Besný Tukan, Wuty a Shimo_O.

2015 – Eden

V roku 2015 uzrel svetlo sveta album Eden, na ktorom spolupracovalo niekoľko známch umelcov. S Majselfom ho pripravil Grizzly, okrem nich sa na tvorbe albumu podieľali aj Kali, DJ Metys, Rest, Elpe a Plexo. Medzi najznámejšie songy z tohto albumu patria: Magnet, Playback, Nevinná, Ideál, Kruh, Neviem to inak či Interstellar.

2016 – Neptun

V máji v roku 2016 vydal Majself spolu s Grizzlym album Neptun. Neptun obsahuje dvanásť skladieb, ako napríklad Rolls Royce, Denník, Schody do neba, na ktorej spolupracoval s Kalim, Iný, na ktorej sa podieľal aj Plexo či Čo chceš viac s Kalim a Separom.

2017 – Trip

V roku 2019 vydal Majself ďalší album s názvom Trip, na ktorom opäť spolupracoval s producentom Grizzlym. Jeho súčasťou je sedemnásť skladieb, pričom sa v ňom nachádzajú aj featy s Kalim, Plexom, Benom Christovaom, Matejom Strakom, Adissom či DJ Witch.

2019 – Romeo a Julia

V roku 2019 predstavil Majself fanúšikom album s názvom Romeo a Júlia. Obsahuje skladby ako Jump, Mám to rád, Tanec v daždi, Nečakám, Znovu, Musím ísť, Raj či S tebou, na ktorej spolupracoval s Adissom. Celý tento album venoval svojej milovanej žene, pričom práve ona ho inšpirovala k jeho tvorbe.

Bonus: Majself u Zrebného s Frlajsom

Zdroj: zahori.sk, discogs.com, harm.sk, shop.rukahore.sk, Profit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *