Kto je Lucia Krajčovič? Majsterka sveta v thaiboxe vyhrala pred vypredaným štadiónom hneď prvý zápas v MMA

Lucia Krajčovič pred svojím zápasom na Oktagon 15

Lucia Krajčovič je ikonou ženských bojových športov na domácej scéne (Zdroj: instagram.com/luciakrajcovic)

#Lucia Krajčovič začala s bojovými umeniami, konkrétne s thajským boxom, keď mala 19 rokov. Hlavným dôvodom, prečo začala s týmto pomerne drsným športom, bola jej váha. Lucia chcela schudnúť a tak najskôr začala s tréningami. Až po dvoch rokoch sa jej podarilo dostať sa na svoj prvý amatérsky zápas, v ktorom podľa jej slov dostala veľký výprask. To ju však nezastavilo a dotiahla to až na majsterku sveta v thajskom boxe.

Okrem toho je Lucia hrdou mamou, vegetariánkou a trénerkou. Zoznám sa, Lucia „Pretty Beast“ Krajčovič! 

Vizitka:
Meno: Lucia Krajčovič
Známa ako: Pretty Beast
Dátum narodenia: 30. marca 1987
Miesto narodenia: Bratislava
Prvý zápas: september 2008 – Prehra proti Márii Bartlovej
Prvý zápas (v rámci MMA): 9. 11. 2019 – Výhra proti Barbore Cypriánovej
Posledný zápas: 16. 4. 2022 – Výhrad proti Lenke Škundovej a zároveň ukončenie kariéry
Instagram: 20,5k followerov

2008 – po takmer dvojročnej drine prišli prvé zápasy

V Thajskom boxe nenájdeme tak podrobne spracované databázy, ako v prípade MMA. Rovnako sa v úvode kariéry striedalo niekoľko profesionálnych a amatérskych zápasov. Podľa profilu na stránke awakeningfighters.com bol jej prvý zápas proti Márii Bartlovej, ktorý však Lucia prehrala. 

Nižšie môžeš vidieť zápas počas Czech VIP Fight Night 2008, kde sa Lucia Krajčovič (Fighting Gym Bratislava) postavila Eve Liškovej (Hanuman Gym Praha). Eva dostala v tomto zápase knockout, ktorého dôsledkom bolo nepríjemné poranenie nohy. 

2013 – Pretty Beast majsterkou sveta

Rok 2013 bol pre Luciu prelomový, keďže sa stala majsterkou sveta organizácie WKU v hmotnostnej kategórii do 55 kg. 20. septembra porazila v Trnave svoju súperku Marinu Zuevu. Zápas s Marinou bol určite náročný, no Lucia odolala všetkým úderom a preboxovala sa až k majsterke sveta.

2019 – Po prvýkrát v Oktagone

Svoj príchod do Oktagonu Lucia naznačila už počas rozhovoru v relácii Oktagon Majk #16. Vyjadrila sa, že vo svojej kariére sa po 12 rokoch ocitla v štádiu, keď jej thajský box už nič viac nedával a MMA vníma ako jednu veľkú novú výzvu.

Lucia sa tak počas Oktagonu 15 v novembri 2019 v klietke postavila Barbore Cypriánovej, ktorú knockoutovala už v prvom kole. 

Namotivovaná Lucia vzápätí zobrala zápas so špecialistkou BJJ Michaelou Dostálovou. V zápase mala Lucia jednoznačne navrch až do momentu, kedy sa Dostálovej podarilo doručiť takedown. Na zemi potvrdila svoje skvelé schopnosti a Luciu Krajčovič donútila odklepať nepríjemný armbar.

2020 – 2022 Ďalšie úspechy a ukončenie kariéry

Lucia sa v Oktagone v priebehu nasledujúcich rokov objavila ešte niekoľkokrát. Okrem iného sa jej rozrástla aj rodina. S partnerom Vlastom Čepom na svet privítali ďalšieho potomka, syna Dejana. Obľúbená zápasníčka však počas zápasu v rámci Noci Gladiátorov 7 poriadne šokovala fanúšikov, keď symbolicky – zanechaním rukavíc v ringu po výhre – oznámila po 14 rokoch koniec kariéry.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: ladiesthaibox.sk
Odporúčame