Kto je Ivy Hašková? Krásna študentka knihovníctva, z ktorej sa stala fighterka a víťazka Oktagon Projektu Y

Ivy Hašková. Zdroj: Facebook/OKTAGON MMA/Peter Dzurjanin

#Ivy Hašková je krásna mladá začiatočníčka profesionálneho MMA. Do sveta zmiešaných bojových umení sa dostala cez reality show Projekt Y. Po roku veľkej driny a tréningu splnila niečo, čoho by rozhodne nebol schopný každý – vstúpiť do klietky. Toto je Ivy Hašková!

Vizitka: 

Vlastným menom: Ivana Charlotte Hašková
Známa ako: Ivy Hašková
Prvý zápas: 14. septembra 2019 – výhra proti Kateřine Klinderovej
Posledný zápas: 15. februára 2019 – výhra proti Eve Borodáčovej
Instagram: 18,8k followerov

Detstvo

Detstvo Ivy bolo veľmi náročné. Keď mala 11 rokov, tragicky jej zomrel otec. Mala s ním skvelý vzťah. Na výchovu Ivy ostala sama len jej matka, vďaka ktorej sa so smrťou otca dokázala vysporiadať.

Bitka v Oktagone nebola jej prvou. Na druhom stupni základnej školy zmlátila chlapca, ktorý ostatných šikanoval. Ivy s hrdosťou veľmi rada spomína na tento moment. A my jej za tento skvelý a odvážny moment tlieskame.

2018 – Začiatky Projektu Y

Ivy sa zúčastnila kastingu organizácie OKTAGON MMA do úplne nového formátu reality show. Cieľom promotérov bolo ukázať obyčajným ľuďom cestu absolútnych amatérok do života MMA. Na tomto kastingu Ivy uspela a stala sa, spolu s ďalšími tromi začiatočníčkami, súčasťou Projektu Y.

Spočiatku sa Ivy javila ako veľmi plachá a tajomná. Mnoho divákov ju považovalo za najslabšiu bojovníčku spomedzi všetkých štyroch dievčat. Aj tu však stále platí, že knihu by si nemal posudzovať podľa obalu. Spolupracovala s uznávaným českým trénerom André Reindersom, ktorý ju posúval vpred míľovými krokmi.

2019 – Prvý zápas a prvé KO

Semifinálové dvojice boli česko-slovenské a proti Ivy sa mala postaviť Slovenka Petra Batthyány, dcéra herca Petra Batthyányho. Petra sa však zranila a na pražskej Štvanici sa proti Ivy nepredstavila. To znamenalo, že Ivy automaticky postúpila do finále.

Zápas medzi Evou Borodáčovou a „Kundosaki“ Klinderovou skončil kontroverzne na body pre Borodáčovú. Tá však proti Ivy do finále nastúpiť nedokázala. Druhú šancu dostala Kundosaki, ktorú v Bratislave na turnaji OKTAGON 14 Ivy knokautovala ešte v 2. kole.

2020 – Finále Projektu Y

Na galavečeri OKTAGON PRIME 3 sa konalo odložené finále tohto unikátneho projektu. Ivy v zápase proti Borodáčovej absolútne dominovala. Vyhrala opäť na KO a mnohými podceňovaná kráska sa stala víťazkou Projektu Y.

V pozápasovom rozhovore a na tlačovej konferencii po turnaji promotér Ondřej Novotný nevylúčil jej ďalší zápas medzi profesionálmi. Uvidíme, ako čas všetko ukáže. Avšak je veľmi pravdepodobné, že Ivy sme v Oktagone videli naposledy.

Zdroj: oktagonmma.cz, YouTube, Facebook/Oktagon MMA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *