Krásne slovenské miesta, ktoré si užiješ aj v zime: Legendami opradená Terchová či romantický skanzen v Zuberci

Múzeum oravskej dediny (Facebook/LakyLandscape)

#Nielen leto je vhodné na rôzne výlety a predĺžené víkendy. Na Slovensku máme mnoho krásnych miest, ktorým na kráse pridáva práve snehová prikrývka. Poriadne sa obleč a stráv nejaký čas spoznávaním rozprávkových miest nášho krásneho rodiska. Určite neoľutuješ.

Terchová

Obec opradená mnohými legendami o zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi snúbi zážitok z krásnej prírody aj z kultúry. Je vynikajúcim východiskovým bodom pre turistiku a to najmä vďaka tomu, že leží v Národnom parku Malá Fatra.

Počas zimných mesiacov môžete navštíviť napríklad Jánošíkove diery. Ak vás náročná turistika až tak neláka, výbornou je aj prechádzka k soche Jánošíka, ktorá sa týči na kopci nad dedinkou.

Zuberec

Malebná obec dostala meno podľa Zubra lesného. Vďaka výbornej polohe zaraďuje k obľúbeným turistickým bodom, z ktorých sa dostanete hneď na niekoľko zaujímavých miest. Ťatliakova chata, Roháčske plesá či sedlo Pálenica sú miesta, ktoré nesmiete obísť. Ak milujete romantiku, vyskúšajte prechádzku pomedzi zasnežené domčeky v unikátnom skanzene.

Červený Kameň

Romantiku jednoznačne nájdete aj pri návšteve najkrajšieho hradu Malých Karpát. Červený Kameň má nielen krásny interiér s múzeom, vinárňou a reštauráciou, ale aj prechádzka okolo neho stojí za to, najmä keď je všade sneh.

Facebook/Červený Kameň Hrad

Oščadnica

Kysuce ukrývajú mnoho krásnych obcí so zachovanými tradíciami a slovenským folklórom, ktoré dokážu potešiť nielen oči, ale aj pohladiť dušu. Jednou z nich je aj Oščadnica. Okrem lyžovania sa môžete vydať na nie veľmi náročnú túru na vrch Veľká Rača, kde sa stretávajú tri štáty – Slovensko, Poľsko a Česko. Ak ste milovníkom histórie, prejdite sa ku kalvárii alebo zájdite do parku pri kaštieli, kde nájdete aj Kysuckú galériu.

https://www.instagram.com/p/Brz1R_BjLWN/?utm_source=ig_web_copy_link

Banská Štiavnica

Krásna a históriou doslova nabitá. Taká je Banská Štiavnica, v minulosti známa najmä pre ťažbu kovov. Môže sa pýšiť aj tým, že patrí do zoznamu UNESCO. Nájdete tu Starý aj Nový zámok a nad mestom sa týčiacu Kalváriu, ktorá láka malých i veľkých návštevníkov.

Navštívil si už niektoré z týchto krásnych miest? Napíš nám do komentára.

Odporúčame