Kráľ medzi proteínmi: Prečo patrí medzi najžiadanejšie doplnky stravy?

Uber Nutrition

#Proteíny, alebo inak povedané bielkoviny, patria medzi najobľúbenejšie doplnky stravy. Pre telo sú veľmi dôležité a nie sú to žiadne steroidné látky. Dokonca ani ženy sa ich nemusia báť. Po ich užívaní sa totiž nezmenia na svalnaté mužatky, ale môžu vďaka nim vylepšiť svoju postavu. Najpopulárnejší je pritom srvátkový proteín – zistite, v čom všetkom spočíva jeho výnimočnosť.

Svaly ho milujú

Srvátka sa kedysi vnímala ako odpadová látka. Vzniká totiž ako vedľajší produkt pri výrobe syrov. S rozmachom fitnes priemyslu sa však zmenila na jednu zo základných surovín tradičných doplnkov stravy. Srvátkový proteín (nazývaný aj ako whey proteín) sa počas rokov stal najžiadanejším a najrozšírenejším typom. Svojej konkurencii často nedáva šancu. Má totiž množstvo zdravotných benefitov, ktoré ocenia športovci aj bežní ľudia.

Predstavuje jeden z top zdrojov bielkovín pre ľudské telo. Existujú pritom tri typy – srvátkový hydrolyzát, izolát a koncentrát. Posledný menovaný je pravdepodobne najobľúbenejším druhom aj kvôli skvelej chuti. Navyše sa rýchlo vstrebáva a ľahko ho stráviš. Svalom jednoducho srvátka vyhovuje. Poriadny tréning v kombinácii s dostatočným príjmom kvalitných bielkovín je jedným z kľúčov k vyšportovanej postave, po ktorej možno túžiš aj ty.

Zdroj: Uber Nutrition

Vítaná pomoc pri zhadzovaní kíl

Jednou z výhod tohto doplnku stravy je pomoc pri chudnutí. Príjmom bielkovín totiž získaš pocit plnosti na dlhší čas a môžeš teda znížiť svoju chuť do ďalšieho jedenia. Štúdie dokázali, že srvátka je v tomto ohľade omnoho lepšia ako iné druhy proteínov. Pocit sýtosti je pritom spätý s nižším celkovým kalorickým príjmom. A určite vieš, že keď prijímaš menej kalórií, ako spáliš, chudneš. Tento typ ti navyše pomôže naštartovať metabolizmus a vedeckými faktmi je podložené, že dokážeš udržať svalovú hmotu aj pri chudnutí.

Zlepší tvoje zdravie v mnohých smeroch

Srvátkový proteín môžu využiť aktívni športovci aj ľudia, ktorým jednoducho záleží na svojom zdraví. Jedným z veľmi často spomínaných benefitov je priaznivý vplyv na krvný tlak. Existujú výskumy, ktoré spájajú zníženie tlaku práve s konzumáciou mliečnych produktov. K jeho normálnym hodnotám prispievajú látky, ktoré sa nachádzajú v srvátkovom proteíne a nazývajú sa laktokiníny.

Je vhodný aj pre ľudí trpiacich cukrovkou 2. typu. Navyše, príjem vysokých dávok srvátkového proteínu môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia chronickým zápalom. Štúdie sa najnovšie zaoberajú aj vplyvom tohto typu bielkovín na LDL cholesterol (teda ten, ktorý často označujeme ako zlý). Takisto sa spomínajú jeho pozitívne účinky na vlasy a vďaka obsahu kolagénu aj na pokožku, zuby či nechty.

Vyber si ten najlepší

Chceš skúsiť srvátkový proteín aj ty? Máme pre teba tip, ktorý ti bude vyhovovať zo všetkých stránok. Špičkový a kvalitný produkt Platinum1 od Uber Nutrition okrem už spomínaných výhod výborne chutí a dobre sa rozpúšťa v mlieku či vo vode. Vybrať si môžeš z príchutí banán, vanilka, čokoláda a jahoda.

Zaujímavý je aj pre svoj zreteľný anabolický efekt, ktorý zvýrazní tvoje svaly. Obsahuje extra vysoký podiel aminokyselín BCAA a glutamínu, ktoré ti pomôžu pri regenerácii. Je vhodný pri každom druhu športu a ochráni svaly aj pred ich nežiaducim úbytkom počas diéty. Ak hľadáš ideálny proteín, ktorý prinesie benefity tvojim svalom a celkovému zdraviu, srvátkový bude pre teba ten pravý. Teraz si ho môžeš kúpiť aj v akciovom balení spolu s BCAA 120 kapsúl a so shakerom zadarmo.

Viac o Platinum1 od Uber Nutrition

Zdroj: Uber Nutrition

Sponzorovaný článok vytvorený v spolupráci s Uber Nutrition.

Odporúčame